Автономне електропостачання давно стало нормою для багатьох виробничих, комунальних і навіть побутових об'єктів. Дизельні генератори приходять на виручку там, де немає можливості підключитися до центральної електромережі. Їх використовують також в якості резервного живлення на виробництвах, що вимагають строго безперервної роботи. Це оптимальне і, по суті, єдине надійне рішення проблеми енергопостачання.
Більш потужним підвидом генератора електроенергії є дизельна електростанція. Це особлива категорія засобів автономної подачі електричної енергії, здатних видавати величезні потужності і забезпечувати харчування цілих населених пунктів. Хорошим прикладом є дизельні електростанції Далгакиран, що працюють в діапазоні від побутових значень 1 кВт до значних виробничих показників в більш ніж 2000 кВт.
Типи по потужності
Як і будь-яке інше обладнання, пов'язане з генеруванням енергії, дизель електростанції можна розділити на 3 категорії по видаваної потужності.
1. Малопотужні
Це системи побутового використання. Вони призначені для аварійного живлення житлової квартири. Діапазон потужності зазвичай становить 1-10 кВт.
2. Середньопотужні
Більш продуктивні генератори здатні забезпечувати аварійним і постійним електропостачанням великі приватні будинки з насосом для свердловини, а найпотужніші з них - навіть невеликі установи. Діапазон потужності становить 15-100 кВт.
3. Високопотужні
Високопотужні електростанції призначені для резервного і постійного забезпечення електроенергією житлових будинків, великих виробництв, стратегічних об'єктів, а також цілих селищ. Максимальна потужність таких дизель станцій може досягати більше 2 тис. КВт.
Типи за кількістю фаз
Відомо, що розетки є однофазні і трифазні. Відповідно і виробляється генератором електроенергія також укладається в цей канон.
Однофазні електростанції виробляють струм напругою 220 В і використовуються для живлення побутових пристроїв.
Трифазні електростанції генерують струм напругою 380 В і в основному забезпечують харчування промислового устаткування.
Різновиди за типом двигуна
Всі генератори мають двигун, що забезпечує його роботу. Двигун може бути 2-х типів - синхронним і асинхронним.
Синхронний двигун забезпечує найбільш стабільну напругу. Така електростанція генерує струм кращої якості і гарантує надійну роботу підключеного обладнання.
Асинхронний двигун підходить для організації безперебійного освітлення або зарядки акумуляторів. Такий генератор надійніший, але видає нестабільна напруга.
Читайте також:
- Закарпатцям "не по зубах", люди у розпачі: вартість одного з основних овочів різко злетіла на місцевих базарах
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новини партнерів