1. Новини Закарпаття
  2. >

Антон Громовий: У медреформі «Наш край» пропонує чиновникам врахувати потреби людей

22.03.2018 14:01 Новини партнерів ПРОМО

Інакше невдовзі у медзакладах країни, зокрема і Закарпаття, пануватиме хаос.

Інакше невдовзі у медзакладах країни, зокрема і Закарпаття, пануватиме хаос.

Адже з 1 квітня стартує кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями. Нині вона діє як пілотний проект, проте про неї знає далеко не кожен. Тому партія «Наш край» закликає збільшити термін перехідного періоду та посилити інформаційну кампанію медреформи.

Як зауважує очільник Закарпатської обласної партійної організації політичної партії «Наш край» Антон Громовий, проблем із впровадженням медреформи на місцях — багато:

«Уряд не зауважує таких моментів, як відсутність комп’ютерів та Інтернету у медзакладах багатьох міст, що вже говорити про села. До слова, більшість закарпатців живуть якраз у сільській місцевості. Відсутність ремонтів у поліклініках, найелементарніших медичних засобів – проблеми актуальні для кожного населеного пункту нашого краю. З цього потрібно починати. Натомість закарпатцям пропонують псевдопокращення — обрати лікаря наосліп, без будь-якої інформації про досвід медика, його кваліфікацію».

З квітня норма щодо обрання сімейного лікаря буде обов’язковою. Тож невдовзі у медзакладах очікувано з’являться значні черги, адже всі поспішатимуть підписати декларацію. Та навіть, коли пацієнт обере лікаря, існує загроза, що медик відмовить. Адже діє норма щодо кількості пацієнтів на одного лікаря – 2000 тисячі. Також ніхто не застрахований від того, що медик обиратиме здебільшого молодих пацієнтів, без хронічних недуг. Та і самі медики — не у кращій ситуації. Адже від кількості пацієнтів, залежатиме їхня зарплатня. А працювати вони надалі будуть у кабінетах без ремонту, медзасобів та необхідного обладнання. Не зауважуючи елементарних проблем у регіонах, уряд планує впроваджувати одразу електронний документообіг.

«Наш край» пропонує тільки після комп’ютеризації та курсів підвищення кваліфікації лікарів впроваджувати електронний документообіг. А замість «електронного рецепту» одразу формувати «електронну медичну карту» з усією необхідною інформацією про пацієнта. У чиновників МОЗ чомусь пріоритети інші», — резюмував лідер обласної організації «Наш край» Антон Громовий.

У рамках медреформи «Наш край» також закликає прискорити формування Національної служби здоров’я,пише прес-служба Закарпатської обласної партійної організації політичної партії «Наш край».

Нагадаємо, голова фракції «Наш край» в Ужгородській міськраді прозвітував перед виборцями.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська