1. Новини Закарпаття
  2. >

Прем’єра на ZIKy – соціальні розслідування «Брат за брата» з Капрановими

З 27 травня на телеканалі ZIK прем᾽єра нового проекту – тележурналу соціальних розслідувань «Брат за брата».

З 27 травня на телеканалі ZIK прем᾽єра нового проекту – тележурналу соціальних розслідувань «Брат за брата».

Яка позиція ближча українцям: «де гурт, там і сила» чи «наша хата скраю» – саме на це питання реальними прикладами та історіями даватимуть відповіді журналісти програми та його ведучі – відомі письменники, громадські діячі Віталій і Дмитро Капранови.

«Це буде програма розслідувань із притаманним для ZIKу гострим і пильним поглядом на соціальні біди — корупцію, недбалість чиновників, байдужість самих громадян, – пояснює задум проекту його автор, керівник департаменту журналістських розслідувань телеканалу ZIK Мирослав Откович. – Водночас спосіб і манера подачі матеріалів відрізнятимуться від усіх інших жанрових програм. Маємо бажання подивитися на себе збоку й зробити висновки — це те, чого не вистачає українському ТБ. Можна безкінечно звинувачувати у власних бідах сільського голову, чиновника міськради чи Президента. Так, всі вони повинні бути відповідальні перед людьми, й за це ми в них спитаємо окремо! Але чи завжди люди, які звинувачують владу, відповідальні одне перед одним і, зрештою, перед самими собою?».

Основу «Брат за брата» складатимуть сюжети-розслідування, які ілюструватимуть братерство та взаємодопомогу українців, або ж навпаки – їх відсутність у різних сферах життя. У кожному випуску (хронометраж – 55 хвилин) пропонуватиметься п᾽ять абсолютно різних історій та випадків. Головні герої проекту – звичайні люди, їхні вчинки, мотивація, моральний вибір.

Під рентген журналістських розслідувань потраплять судді-корупціонери, чиновники, які уникли справедливої люстрації та місцеві «князьки», для яких закон і досі не писаний. Водночас будуть розповіді про братів, які добровольцями пішли на фронт, небайдужих волонтерів, які ризикують життям, щоб допомогти іншим.

«Ми уже кілька місяців працюємо над підготовкою сюжетів для цього проекту. І, впевнений, точно маємо, що показати і розказати глядачам, - говорить шеф-редактор «Брат за брата» Сергій Смальчук, який раніше працював на телеканалі ICTV. – Адже, на жаль, попри те, що українці неодноразово доводили, що спільно ми – сила, а гуртом, як кажуть в народі, легше і батька бити, чимало людей й досі не завжди вміє, знає, як, а часом і просто не має бажання, відстоювати свої права. Ми ж на конкретних прикладах постараємося довести: боротися варто! Незалежно від того, хто виявляє до вас несправедливість: продажний політик, впевнений у своїй безкарності «мажор» чи чиновник, який звик вважати, що проста людина – «ніщо». Тим паче, що нам пощастило зустріти неймовірну кількість людей, яких можна сміливо назвати не просто символами подібної боротьби, а й уособленням істинної самопожертви. Тих, хто навіть війну сприймає, як виклик, щохвилини доводячи: і в найважчі часи для країни – можна й треба залишатися людьми!..»

Особлива роль у проекті відведена ведучим – колоритним Віталію і Дмитрові Капрановим, для яких тема братерства особлива і дуже добре знайома: близнята, вони змалку звикли підтримувати один одного, разом пишуть, творять, видають книги. Впродовж останніх років активно займаються громадською і волонтерською діяльністю.

«Ми довго думали над назвою програми, і коли з’явилася ідея «Брат за брата», кандидатури братів Дмитра та Віталія Капранових виникли самі собою, – пояснив вибір ведучих Мирослав Откович. – Ми одразу орієнтувалися на людей, які демонструють активну громадянську позицію, відстоюють власні переконання й, що важливо для ведучих, — за словом до кишені не лізуть».

Брати Капранови будуть не лише пасивними спостерігачами в ефірі, а й ділитимуться власним досвідом, коментуючи той чи інший сюжет, вступатимуть у діалог та дискусію із авторами матеріалів.

На ZIKу переконані, що «Брат за брата» – саме той продукт, який сьогодні потрібен глядачеві.

«“Брат за брата” – це продовження нашої лінійки проектів журналістських розслідувань, над яким працює творча команда і в Києві, і у Львові, – говорить генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Дедишин. – Цим проектом ми хочемо показати чи навіть надихнути українців, що попри всі труднощі зараз не час здаватися, опускати руки, а потрібно разом, спільними зусиллями справді будувати нову країну».

Отож дивіться «Брат за брата» з 27 травня щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська