1. Новини Закарпаття

Партії Порошенка та Ляшка продовжують лідирувати на виборах - соцдослідження

Рівень підтримки партії «Блок Петра Порошенка» склав 28% громадян, на другому місці - Радикальна партія Олега Ляшка, яку підтримують майже 14% опитаних, на третьому - «Народний фронт» - 8% опитаних.

Рівень підтримки партії «Блок Петра Порошенка» склав 28% громадян, на другому місці - Радикальна партія Олега Ляшка, яку підтримують майже 14% опитаних, на третьому - «Народний фронт»  - 8% опитаних.

Такі дані соціологічного дослідження оприлюднив  сьогодні на прес-конференції в Укрінформі Володимир Подгорнов, президент Українського фонду «Громадська думка». На його думку, такий тренд залишиться і до дня виборів, що власне і стане фінальним результатом парламентської кампанії.

Обираючи за яку партію голосувати, громадяни віддають перевагу тим, хто продемонстрував практичну діяльність, конкретні дії у вирішенні проблем (27%), такожвелике значення відіграє особистість лідера, який очолює політичну силу (майже 25%).  Найменше значення для респондентів має програма партії та офіційні заяви лідерів партії  (6%). 

Згідно з результатами дослідження, майже половина населення України вважає, що політичні партії мають сприяти залученню справжніх фахівців, професіональних кадрів (цю ідею підтримують 43% опитаних) і запобігати їхньому відтоку, а також  більше уваги приділяти молодим кадрам (цю ідею підтримують майже 40% опитаних).  Існуючі партії  мають продемонструвати відкритість (на цьому наголошує ¼ опитаних) та радикальність (про це заявляють понад 20% опитаних) у вирішенні нагальних питань. Водночас на ідеологічності стосовно вирішення конкретних проблем, що турбують простих  громадян, наголошують лише до 7,5% опитаних.

 

Терміни проведення польового етапу дослідження  — 4-17 жовтня 2014 року.

Генеральною сукупністю дослідження було населення України віком від 18 років і старші. Обсяг вибіркової сукупності становив 2000 респондентів. Метод дослідження – особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником.

Помилка репрезентативності дослідження  становить +/- 2,4%.