Радикальна партія Олега Ляшка демонструє впевнене зростання рейтингу – соціологи
184
Без регіону (не видаляти!)
За результатами опитування Всеукраїнської соціологічної служби «Електоральні настрої населення України», серед тих виборців, які ...
За результатами опитування Всеукраїнської соціологічної служби «Електоральні настрої населення України», серед тих виборців, які точно прийдуть на вибори, трійка лідерів політичних симпатій виглядає наступним чином:
1. Блок П.Порошенка - 24,1% 2. Радикальна партія О.Ляшка - 14,4% 3. "Народний фронт" - 11,6%
Решта місць розподілили між собою: "Батьківщина" - 10,2%, "Самопоміч" -6,6%, "Сильна Україна" - 6,1%, "Громадянська позиція" - 6,0%, Комуністична партія України - 5,4% ВО Свобода, «Заступ» та Опозиційний блок за даними соціологів не долають п’ятивідсотковий бар’єр.
Відповідний звіт було оприлюднено на прес-конференції Всеукраїнської соціологічної служби в прес-центрі інформаційної агенції «Інтерфакс». На думку директора з наукових питань Всеукраїнської соціологічної служби Бориса Сагалакова не варто очікувати змін серед трійки лідерів:
«Лідери парламентських перегонів вже не зміняться. Ці результати, які ми сьогодні бачимо, якщо не буде нічного екстраординарного, ми побачимо і у підсумкових протоколах виборів», - заявив Сагалаков.
Коментуючи зміни в рейтингах політичних партій, які відбулись протягом останніх двох тижнів, Сагалаков звернув увагу на позитивну динаміку рейтингу Радикальної партії Олега Ляшка і стабілізацію рівня підтримки Народного фронту Яценюка:
«Радикали мали запас рейтингу серед тих, хто не визначився. За два тижні до виборів, електорат потроху визначається з тим, за кого голосувати, і тому є певний ріст. Скажімо, Народний фронт вже досяг піка свого рейтингу і навряд чи додасть у відсотках до дня голосування», - підсумував Сагалаков.
За результатами дослідження, основними проблемами, що хвилюють населення України є: війна на Сході України - 77,9%, зростання цін - 67,6%, низький рівень зарплат і пенсій - 52,6%. Цікаво, що питання корупції хвилює лише третю частину населення України – 35,8%.
Всеукраїнське опитування населення було проведено методом особистого інтерв’ю 4 - 10 жовтня 2014 року в усіх областях України (за виключенням АР Крим, а в Донецькій та Луганській областях тільки в районах, контрольованих українською владою) та місті Києві. Всього за випадковою триступеневою вибіркою із квотним добором на кінцевому етапі з врахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України було опитано 2300 респондентів (можлива похибка не перевищує 2,2%).