1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Звітування. Як подавати податкові документи в електронному вигляді

13.09.2013 11:08 Архів

ДПІ у м.Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області нагадує, що відповідно до Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді...

ДПІ у м.Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області нагадує, що відповідно до Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді...
Поради: Звітування. Як подавати податкові документи в електронному виглядіДПІ у м.Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області нагадує, що відповідно до Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного звязку, після того, як платник надіслав звітність електронною поштою до органу Міністерства доходів і зборів України, він отримує першу та другу квитанції.

Перша квитанція підтверджує передачу податкових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу платника, з якої було отримано податкову звітність. Якщо платник не отримав першу квитанцію, то податковий документ вважається неодержаним.

Друга квитанція підтверджує прийняття податкових документів платника до бази даних Міндоходів.

У квитанції мають значитися:

​ реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі;

​ відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату електронного документа;

​ результати перевірки електронних цифрових підписів (ЄЦП);

​ інформація про платника податків;

​ дата та час приймання;

​ реєстраційний номер;

​ податковий період, за який подається податкова звітність;

​ дані про відправника квитанції.

На вказану квитанцію накладається ЄЦП органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку.

Обидві квитанції складаються у двох примірниках. Другі примірники квитанцій в електронному вигляді зберігаються в підрозділах Міндоходів.

ДПІ у м.Ужгороді нагадує, якщо податковий документ в електронному вигляді надійшов до органу Міндоходів до 16 години, то протягом двох годин з моменту прийняття платнику надсилається друга квитанція. У разі, якщо звітність надійшла після 16 години, то друга квитанція надсилається платнику протягом перших двох годиин наступного робочого дня.

На сьогодні понад 4 тисячі ужгородських платників податків обрали для себе електронну систему звітування, і вже переконалися, що подання податкової звітності в електронному вигляді є зручним та економним.

ДПІ у м.Ужгороді