1. Новини Закарпаття

Закарпатські коти дедалі частіше страждають від зайвої ваги

01.08.2013 09:59 Архів

«За останні кілька місяців до мене з проблемою ожиріння домашніх тварин звернулися близько 30 господарів», — розповідає ветеринар Ігор Тягур виданню З
«За останні кілька місяців до мене з проблемою ожиріння домашніх тварин звернулися близько 30 господарів», — розповідає ветеринар Ігор Тягур виданню З<a...
Поради: 1«За останні кілька місяців до мене з проблемою ожиріння домашніх тварин звернулися близько 30 господарів», — розповідає ветеринар Ігор Тягур виданню Зелене Закарпаття.

Господиня домашнього улюбленця Надія Готько із села Ракошино довго не могла зрозуміти, що з її Томою. Після кастрації кішка почала «рости» на очах. Звернувшись до ветеринара, дізналася, що це ожиріння.

«Спочатку я не могла збагнути, що коїться з моєю кішкою, — розповідає Надія Готько. — Пізніше почала помічати, що вона поводиться досить дивно: весь день млява, багато їсть, без причини кидається на людей…»

Останнім часом зайвою вагою страждають не тільки люди, а й домашні улюбленці. «Це все наслідок життя тварин з людиною, – розповідає ветеринар Ігор Тягур. – Найчастіше такою проблемою страждають саме кішки. У природі ожирінням вони не хворіють. Там вони самі створюють собі режим харчування, який для них є найсприятливішим. За останні кілька місяців з проблемою ожиріння домашніх тварин до мене звернулися близько 30 господарів».

Ця хвороба є досить небезпечною для тварин. «Зазвичай, ожиріння супроводжується цілою низкою хвороб – захворювання внутрішніх органів (серця, печінки), ускладненням роботи шлунка, ослабленням суглобів,– розповідає ветеринар. – Це все відображається ззовні: можна помітити проблеми зі шкірою та часткова линька шерсті».

До ожиріння призводять різні фактори. «У першу чергу потрібно звертати увагу на харчування кішки, – каже пан Ігор. – Не давати їй багато солодкого та мучного (що взагалі не рекомендовано тваринам), ковбас, сосисок та жирного м’яса. Особливу увагу потрібно звертати на котячий корм. Від нього домашні улюбленці дуже часто страждають найрізноманітнішими хворобами. У нас недавно був навіть випадок смерті кішки через переїдання магазинного корму».

Чим у такому разі краще годувати кішку? «Як не дивно, потрібно більше давати коту овочів, – зауважує лікар. – Якщо він відмовляється від такої їжі, більше давайте йому молока. Можна годувати і м’ясом, проте кількість має бути дозована».

Ожиріння котів це не тільки проблема харчування. «Часто чотирилапі друзі страждають зайвою вагою зазнавши кастрацію. Адаптаційний період після операції коти переживають важко. Стреси, малорухливий спосіб життя призводять до цього захворювання».

Які породи котів найбільше схильні до ожиріння? «Серед порід, які найчастіше зустрічаються у закарпатців, найбільш схильні до зайвої ваги персидські та коти британської породи, – розповідає Ігор Тягур. – Якщо господар бере під опіку улюбленців таких порід, він повинен подбати про режим харчування та розрахувати денну норму їжі. Не варто котів підгодовувати тим, що ви самі їсте. Давайте тваринам місце для прогулянки, виводіть їх на вулицю (якщо ви живете у квартирі). Для когось це може бути смішними настановами, проте, краще уникнути хвороби, ніж потім мучити тварину та себе».

Ольга Білей