1. Новини Закарпаття

Закарпатські бджоли починають активно готуватися до зими

07.08.2013 14:52 Архів

Віднині бджоли починають активно готуватися до зими. У цей час основний медозбір іде до завершення. Із зменшенням нектару, комахи починають економити корм, тому у...

Віднині бджоли починають активно готуватися до зими. У цей час основний медозбір іде до завершення. Із зменшенням нектару, комахи починають економити корм, тому у...
Різне: 1Віднині бджоли починають активно готуватися до зими. У цей час основний медозбір іде до завершення. Із зменшенням нектару, комахи починають економити корм, тому у їх вуликах не місце тим, хто не любить трудитися.

Якщо для нас серпень – це ще літо, то для бджіл – це не що інше як уже осінь. У цей час вони активно починають готуватися до зими. До завершення іде і основний медозбір. Зменшується й кількість квітучих медоносів. Змінюється й поведінка комах: корм вони починають економити. Свідченням цього є те, що вони виганяють трутнів із свого гнізда.

Попереду ще підготовка до зими, позаду уже важкі робочі будні. Часто у погожі дні бджолам доводилося працювати цілодобово для того, щоб зібрати побільше нектару. Тому тепер більшість із них ослабли, багато бджіл загинуло, декотрі настільки слабкі, що не в змозі пережити зиму.

Тепер майбутнє сім’ї та весь тягар зимівлі лягає на плечі молодим, що з’явилися чи тільки появляться у серпні-вересні. А поки що бджоли починають переносити відкритий мед з нижніх і бокових стільників та нагромаджувати його у верхній частині вулика.

Льотки тепер посилено охороняються від «злодіїв», навіть уночі. Щоб допомогти комахам в охороні житла, пасічники залишають льотки маленькими, не більше 5 см в діаметрі, а верхні закривають зовсім, хоча бджоли можуть зробити це й самі, заклеюючи їх, як і щілини у вулику, прополісом.

Ольга Білей, Зелене Закарпаття