1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатська нутрія: скромна та невибаглива

03.07.2013 10:10 Архів

Незвичайних гризунів не так часто можна побачити на теренах Закарпатських земель. Їх можна зустріти на заболочених віддалених від людей місцевостях. Останнім...

<p>Незвичайних гризунів не так часто можна побачити на теренах Закарпатських земель. Їх можна зустріти на заболочених віддалених від людей місцевостях. Останнім...

Різне: 1Незвичайних гризунів не так часто можна побачити на теренах Закарпатських земель. Їх можна зустріти на заболочених віддалених від людей місцевостях. Останнім часом стало модним заводити «екзотичних мишок» як домашніх улюбленців, пише Зелене Закарпаття

Природною батьківщиною нутрій є Південна Америка. З часом вона добре акліматизувалася в країнах Європи та Азії. Науковці зазначають, що на Закарпатті водиться один із шести видів цих гризунів. За словами доцента кафедри зоології УжНУ Федора Куртяка, нутрії ведуть напівводний спосіб життя.

Полюбляють вони заболочені місця зі стоячою та слабко протічною водою. Зазвичай у природі ведуть нічний спосіб життя. Кормом для них служать кореневища болотних рослин, їх листя та стебла.

Різне: 2Ветеринар із Мукачевого Ігор Тягур каже, що нутрії досить стійкі до наших морозів. Призвичаїлися уже і до наших спекотних літніх днів. Проживаючи у болотах, часто риють нори, де ховаються від несприятливої для них погоди.

«Нутрії легко приручаються, — каже ветеринар. – Нині багато хто утримує цих гризунів у кімнатних умовах. Створюються навіть цілі ферми з їх вирощування».

Маючи вдома такого звіра, потрібно створити певні умови для їх утримання. За словами пана Ігора, нутрії не потребують особливого догляду. «Не важко глядіти і новонароджених гризунів,– каже ветеринар. – Уже з перших хвилин життя малеча може самостійно ходити, плавати, їсти. Хоч і народжуються нутрії з шерстю, температуру у приміщенні варто тримати не менше 17-20 градусів. Головне, треба стежити за тим, наскільки малята рухливі.

Різне: 3Якщо вони не активні, це свідчить про те, що їм потрібно покращити годування, давати більше молока. А вже на другий-третій день після народження їх можна годувати кормом. Інколи серед виводку трапляються мертвонароджені дитинчата. В такому випадку, мама їх поїдає».

У природніх умовах нутрії зазвичай вегетаріанці, проте, проживаючи у неволі, можуть призвичаїтися їсти комах, молюсків. «Є спеціальні концентровані корми для нутрій, – пояснює Ігор Тягур, – це суміші зернових культур. Проте їм варто також ще давати різні рослини в сирому чи вареному вигляді (це сприятиме кращому травленню). Вони полюбляють картоплю, буряки, моркву, каші, хліб».

Оскільки нутрії це водні тварини, для нормального та активного життя їм потрібен басейн. Він повинен бути облаштований таким чином, щоб тваринки могли без труднощів вибиратися на сушу.

Різне: 5Якщо стінки басейну високі, то це може ускладнити їхньому виходу на поверхню.

Нутрії не вибагливі до себе, проте їм, як і іншим живим істотам потрібен належний догляд, якісні харчі та певна гігієна. Тоді і вони не будуть завдавати клопоту господарям своїми хворобами.

Ольга Білей