В обласному центрі на вулиці Чорновола у приватній квартирі внаслідок пошкодження побутового термометру, стався розлив ртуті. Про це в оперативно-рятувальну...
На місце події оперативно прибули рятувальники групи радіаційно-хімічного захисту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області. Вони провели механічний збір небезпечної речовини та демеркуризацію місця розливу.
З огляду на те, що останнім часом в краї почастішали випадки розливу ртуті через необережне поводження з медичними термометрами, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує, як треба правильно діяти в цій неординарній ситуації. Звісно, це невелика кількість отруйної речовини, однак невміле поводження з нею може негативно вплинути на здоров’я оточуючих.
Отож, якщо в приміщенні розбито ртутного термометра:
— виведіть з приміщення всіх людей;
— відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;
— захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою;
— негайно починайте збирати ртуть: за допомогою спринцівки “виловлюйте” великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), дрібніші кульки збирайте щіткою на папір і теж скидайте в банку;
— забороняється для збирання ртуті використовувати пилососа;
— забруднені місця вимийте мильно-содовим розчином (400 г мила та 500 г кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 г на 10 літрів води).
Якщо ртуті розлито більше, ніж у градуснику:
— максимально ізолюйте забруднене приміщення, щільно зачиніть усі двері перед тим як вийти з будівлі;
— негайно викличте фахівців ДСНС регіону.
У ДСНС України у Закарпатській області