1. Новини Закарпаття

Як купити якісну рибу?

08.08.2013 16:25 Архів

Керівник лабораторії одного із елітних ринків Києва розповіла, як правильно треба обирати рибу.

Керівник лабораторії одного із елітних ринків Києва розповіла, як правильно треба обирати рибу.
Знання: 1Керівник лабораторії одного із елітних ринків Києва розповіла, як правильно треба обирати рибу.

Спеціаліст зазначила, що у свіжої риби луска повинна бути блискучою та покритою слизом. Звернути увагу під час покупки риби треба на її очі – вони мають бути банькаті та трохи блищати, йдеться в сюжеті Території обману.

Крім того, треба обов'язково просити у торговців супровідні документи. А саме: санітарний висновок ветлабораторій, сертифікат якості або висновок лабораторії ринку з підписами та назвою продукції.Хоча, як повідомляється, на ринку часто підробляють і документи, і печатки. Інколи до України везуть рибу, яка вже є неякісною, але всі документи говорять про те, що з нею все добре. Скоріше за все, такі документи купуються у ветеринарної служби чи просто підробляються.

Як зазначають спеціалісти, декількох печаток достатньо для реалізації будь-якої риби — навіть з Чорнобиля.

Щоб обрати дійсно якісну морську рибу, треба її понюхати. Вона має пахнути морем та йодом. На ній не повинно бути різних зрізок, інакше це означає, що рибу різали, щоб освіжити.

Також треба звертати увагу на холодильник, де зберігають продукт. Крига, на яку викладають рибу, має бути сухою, а якщо вона почала танути – купувати продукт не рекомендують.

Ще одна порада: якщо торкнутися риби, а її структура після дотику швидко відновлюється, то вона дійсно свіжа. Про неякісну рибу також говорять жовті кісточки.

Раніше повідомлялося, що українцям підсовують червону ікру з небезпечними хімікатами «для покращення смаку».