1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Виноград - як символ району

29.04.2014 18:27 Архів

Чи знаєте ви що… Виноград одна з найбільш древніх культурних рослин а гроно не має собі рівних по красі, різноманітності форм. Користується славою цілющого,...

Чи знаєте ви що…

Виноград одна з найбільш древніх культурних рослин а гроно не має собі рівних по красі, різноманітності форм. Користується славою цілющого,...
Знання: Виноград - як символ районуЧи знаєте ви що…

Виноград одна з найбільш древніх культурних рослин а гроно не має собі рівних по красі, різноманітності форм. Користується славою цілющого, високопоживного продукту. Його ягоди містять значну кількість легкозасвоюваних цукрів, вітамінів, мінеральних солей (кальцію, заліза, фосфору) та може використовуватись в лікувальних цілях.

Давньоруська легенда оповідає, що забороненим деревом з раю була не яблуня, а виноградний кущ. А в Біблії сказано, що першою рослиною, висадженною на схилах гори Арарат після потопу, був саме виноград. І не дивно, бо у християнській традиції виноградне гроно символізує духовне життя, порятунок і відродження та єднання Бога з людиною. Виноградна лоза постійно використовувалася як декоративний мотив в релігійному мистецтві та архітектурі. Її можна знайти на стародавніх християнських саркофагах, на фресках в римських катакомбах, на візантійських мозаїках, середньовічних вітражах і кам'яних скульптурах.

Був відомий та шанований виноград і в дохристиянські часи. Зокрема згадку про нього виявлено ще в вавілонському клинописі, в «Іліаді» та «Одіссеї» Гомера, а зображення карбували на деяких грецьких і римських монетах.

Вважається, що виноград на Виноградівщині з`явився завдяки німецьким купцям ще у середині ХІ-го століття. Власне з угорської «Севлюш» (назва міста Виноградів до 1946 року) перекладається саме як «Виноградів» — тобто виноградне місто.

Виноград це те що об’єднує всіх нас, символізує наш край, до того ж близький та знайомий кожному та може стати «візитівкою району». Для популяризації туристичного потенціалу, туристичної привабливості нашого краю необхідним є створення єдиного пізнаваного знаку – емблеми чи логотипу як бренду території, зображення якого асоціювалося б з можливостями району у туристичній галузі (вигідне географічне положення, найбільша кількість сонячно активних днів, пам`ятки археології, архітектури, культури та історії, мальовничий ландшафт, багатонаціональна культура та притаманна краю багатоконфесійність, унікальна кухня та древні традиції виноградарства-виноробства)

Логотип туристичної Виноградівщини повинен використовуватися для його розміщення на рекламно-інформаційних, промоційних та маркетингових носіях.

Також для підтримки загального іміджу району та постійного нагадування туристам про перебування на Виноградівщині ведеться робота з розробки та виготовлення промоційного подарунку – сувеніру району

Найбільш доцільним та пізнаваним на нашу думку є гроно винограду. Його схематичне зображення можна представити у вигляді восьми кружочків-ягід, кожне з яких може уособлювати один з восьми найбільш привабливих об`єктів району – «Вісім родзинок району» — (пам`ятки історико-культурні чи природно-географічні, відомі обличчя, історичні події, спортивні рекорди, тощо).

Шановні мешканці району!

Пропонуємо залучитись і вам до створення бренду території та самим створити «візитівку району», привабливу для всіх, хто відвідує наш край у якості туриста.

Також запрошуємо всіх бажаючих зобразити гроно винограду з різних матеріалів (папір, пластилін, глина, дерево, бісер, залізо тощо) використовуючи різні техніки та стилі, з подальшим представленням робіт на розгорнутій виставці.

Якщо у вас є пропозиції з цих питань, надсилайте їх на електронну адресу відділу туризму та транскордонного співробітництва районної державної адміністрації gal.s.m@mail.ru або дзвоніть за телефоном 2-65-50.

Можливо саме ваші ідеї стануть основою для створення туристичного бренду Виноградівського району!

З повагою, Гал.