1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді пройдуть заходи присвячені Всеукраїнському тижню грудного вигодовування

30.07.2013 15:11 Архів

31 липня 2013 року об 11.00 в прес-центрі управління охорони здоров’я (пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція, присвячена проведенню Всеукраїнського тижня...

31 липня 2013 року об 11.00 в прес-центрі управління охорони здоров’я (пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція, присвячена проведенню Всеукраїнського тижня...
Анонси: 131 липня 2013 року об 11.00 в прес-центрі управління охорони здоров’я (пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція, присвячена проведенню Всеукраїнського тижня грудного вигодовування, яка проводиться під гаслом «Підтримка грудного вигодовування поряд з мамами».

Учасники прес-конференції:

  • ВОЛОШИНА УЛЯНА ВОЛОДИМИРІВНА – керівник Регіонального методично-організаційного моніторингового центру.
  • ПШЕНИЧНА ТЕТЯНА ВАДИМІВНА – лікар-педіатр Ужгородської дитячої поліклініки. Відповідальна за впровадження програми «Лікарня доброзичлива до дитини» міської дитячої лікарні м. Ужгород.

Довідка:

Найкращий спосіб вигодовування дітей — це початок грудного вигодовування протягом першої півгодини життя, виключно грудне вигодовування до шести місяців та продовження грудного вигодовування до двох років та більше. Грудне вигодовування має позитивні коротко- та довготривалі наслідки для здоров'я дітей та матерів. Зокрема, воно сприяє зниженню дитячої смертності та покращенню здоров'я матерів.

З 2004 року в закладах системи охорони здоров'я матері і дитини України широко впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» (РІЛДД), яка передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах.

Діти народжені для годування грудьми. Годування грудним молоком забезпечує оптимальний початок життя в усіх областях розвитку. Навіть у розвинених країнах недолік годування грудьми пов'язаний зі збільшенням ризику для життя і здоров'я немовлят. Штучне вигодовування пов'язане з більш високим рівнем дитячої смертності. Ранній початок і виняткове годування грудьми може врятувати більше ніж один мільйон дитячих життів.

В порівнянні з дітьми, яких годували виключно грудьми, ті, хто отримує штучне живлення, часто мають слабкіше здоров'я(серед них більш високі показники смертності) і нижчий коефіцієнт інтелекту.

Матері і суспільство також отримують вигоду, коли немовлят годують грудьми. Рак грудей частіше зустрічається серед тих, що не годували грудьми або що годували грудьми впродовж короткого часу.
Повернення менструації відбувається раніше у матерів, які не годують грудьми. Це може привести до ранньої вагітності і до проблем із здоров'ям у матерів і дітей.
Виняткове годування грудьми веде до зменшення економічних витрат для сім'ї, суспільства, системи охорони здоров'я і довкілля.

Підтримка Годування грудьми важлива — з годуванням грудьми кожен перемагає!

На сьогодні статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоєно 373 закладам охорони здоров'я України. Питома вага дітей, які народились в родопомічних закладах сертифікованих на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» значно збільшилась і становить 62%. Питома вага партнерських пологів збільшилась до 66,6 % (2006р. — 26,8%), що привело до зменшення використання медикаментозного знеболення. Спільне перебування матері та дитини було забезпечено в 95 — 97% випадках.

В сертифікованих родопомічних закладах відмічались лише поодинокі випадки захворюваності новонароджених на шлунково-кишкові та інфекційні захворювання.

В усіх сертифікованих родопомічних закладах створені пологові зали, орієнтовані на проведення партнерських пологів. Збільшився рівень виключно грудного вигодовування до 6 місяців — 53,2%, (2006р. — 23.7%). Зменшилась кількість дітей, які з 3-х місяців знаходились на штучному вигодовуванні до 32%, (2006р. — 34,1%). Рівень дітей, які отримували грудне молоко у віці 12 місяців і більше — 21,4% (2006р. — 10,5%).

Зменшилась кількість новонароджених, які потребували реанімаційних заходів з 15% — 2006р., 5.6% — 2010р до 3%.