1. Новини Закарпаття

Уже в квітні ціни на авто можуть бути знижені

26.03.2014 12:15 Архів

Міністерство доходів і зборів України допускає можливість зниження вдвічі розміру спеціального мита на легкові автомобілі з бензиновими двигунами від 1 до 2,2 л,...

Міністерство доходів і зборів України допускає можливість зниження вдвічі розміру спеціального мита на легкові автомобілі з бензиновими двигунами від 1 до 2,2 л,...
Техніка / Авто: Уже в квітні ціни на авто можуть бути зниженіМіністерство доходів і зборів України допускає можливість зниження вдвічі розміру спеціального мита на легкові автомобілі з бензиновими двигунами від 1 до 2,2 л, введеної з 14 квітня 2013 року.

«З 14 квітня вже ставка спецмита знижується в два рази. Це під егідою Мінекономрозвитку», — сказав заступник міністра доходів і зборів Віталій Науменко повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, раніше гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко зазначав, що ставки спецмита, з урахуванням законодавчих вимог щодо лібералізації спеціальних заходів, дія яких перевищує один рік, повинні бути знижені.

Норма про поступову лібералізацію таких заходів через регулярні (рівні) інтервали протягом строку застосування після року їх дії міститься в статті Угоди про захисні заходи СОТ і в законі України «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну».

За оцінкою ВААІД, введення спецмит ніяк не допомогло розвиткові української автопромисловості, оскільки темп скорочення автовиробництва і після введення спецмита залишився високим, склавши 34%.

В Україні після проведеного за ініціативою українських автовиробників спецрозслідування, з 14 квітня строком на три роки введені спецмита на імпорт нових легкових автомобілів з об'ємом бензинового двигуна 1000-1500 куб. см в розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см — 12,95% незалежно від країни походження та експорту.

В кінці жовтня 2013 року Японія ініціювала консультації з Україною з приводу введених обмежень імпорту авто, до яких приєдналися ЄС і Росія.

За оцінкою експертів, спецмита значно змінили розстановку сил на українському ринку і переформатували попит на автомобілі з дизельними двигунами.

За підсумками 2013 року лідером авторинку вперше став автобренд ZAZ.

Джерело: transkarpatia.net