1. Новини Закарпаття
  2. >

Учні замість занять на уроці моляться

20.11.2013 07:00 0 Архів

Православний скандал стався у середній школі Києва: батьки обурені тим, що їхніх дітей примушують молитися перед обідом та читати псалми замість занять у групі...

LIKE: На уроці змушують молитися та читати псалми
Православний скандал стався у середній школі Києва: батьки обурені тим, що їхніх дітей примушують молитися перед обідом та читати псалми замість занять у групі подовженого дня. Вони підозрюють, що школу можуть перепрофілювати.
Батьків обурили розповіді власних дітей. Два роки тому на базі школи відкрили два експериментальні класи, що навчалися за програмою педагога Ушинського. Проте уроків у дітей майже не було, бо вони займалися молитвами. Згодом на базі школи розпочав роботу просвітницький центр імені княгині Ольги. На його базі, кажуть батьки, відкрилися гуртки з цілком світськими назвами та релігійним наповненням. До дітей підходив батюшка і цікавився, чи вони молилися перед обідом.
Потім дітей почали водити на екскурсії до каплички на місці Десятинної церкви. Батьки обурюються, що це відбулося без їхнього відома. Парафіяни каплички підтверджують, що школярі тут бувають.
У класах висять ікони і пахне ладаном. У таких умовах діти розвʼязують задачі із математики.

Виконувач обов'язків директора Наталя Гура каже, що експериментальні класи в школі справді є. Мовляв, дітям розказують про моральність, етику.
Батьки нинішніх школярів мають намір і далі відстоювати школу. Вони переконують, що Україна поки є світською державою. Тому батьки збирають підписи під зверненням до Міністерства освіти, щоб захистити право дітей обирати.
ТСН.ua