Данські вчені з'ясували, що мамонти загинули не через льодовиковий період, а через винищення з боку наших предків. Теорія, яка передбачала, що стародавні...
Теорія, яка передбачала, що стародавні ссавці загинули через льодовиковий період, що був 100 тисяч років тому, поставлена під сумнів.
Дослідники за допомогою комп'ютерної моделі відтворили умови життя на Землі в період між 132 тис. років тому і 1 тис. років тому, помістивши туди 177 видів тварин, включаючи кенгуру, леопарда і сумчастого лева. Вони встановили, що масове вимирання мамонтів почалося в місцях проживання людей.
«Ми послідовно виявляли, що швидше за все тварини гинули там, де проживали первісні люди. Принаймні, 30% з великих видів тварин зникли з таких областей», — цитує Daily Mail професора Йенса Крістіана Свеннінга. «Наші результати доводять той факт, що поширення людства призвело до вимирання великих тварин», — вторить йому доктор Сорен Фарбі.
За даними фахівців, з 177 зниклих видів 62 вимерли в Північній і Південній Америці, 38 — в Азії, 26 — в Австралії, 19 — в Європі і 18 — в Африці. Дослідники зазначають, що традиційна версія вимирання мамонтів зазнає краху на більшості континентів. Зміни клімату, як вони вважають, могли сприяти загибелі мегафауни тільки в Європі та Азії.
Нагадаємо, в Росії в 2013 році виявили вмерзлого в лід мамонта, у якого навіть вдалося взяти кров на аналіз.
Джерело