1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У неділю, 7 липня, відкрита екскурсія Ужгородом продовжать релігійну тематику «Ужгород – місто вірян»

07.07.2013 10:18 Архів

У неділю, 7 липня, відкрита екскурсія Ужгородом продовжать релігійну тематику «Ужгород – місто вірян» і складатиметься з двох частин.

<p>У неділю, 7 липня, відкрита екскурсія Ужгородом продовжать релігійну тематику «Ужгород – місто вірян» і складатиметься з двох частин.</p>

Анонси: 1У неділю, 7 липня, відкрита екскурсія Ужгородом продовжать релігійну тематику «Ужгород – місто вірян» і складатиметься з двох частин.

Під час екскурсії розкажуть про основні події, визначні постаті та ознайомлять з історією будинків у старому центрі міста, які пов’язані з греко-католицькою общиною.

У середньовіччі панував принцип «Чия влада, того і віра» (лат. Cuius regio, eius religio). Так за сприянням Другетів у далекому 1646 році і була укладена Ужгородська церковна унія в церкві Св. Юрія (залишились тільки руїни в Ужгородському замку). Саме ця угода ратифікувала греко-католицьку віру на території сучасного Закарпаття. Але потрібно було понад сто років, щоб ця віра розповсюдилась серед населення.

Екскурсія буде нетипова. В першій частині екскурсанти прогуляватимуться історичним центром міста, а в другій — Кафедральним собором. Розповідатиме про історичні місця штатний екскурсовод Собору Сергій Пецканич.

Місце та час зустрічі: 14:00 біля пам’ятника Миколайчика (пл. Фенцика, біля пішохідного мосту), — повідомляє Турінформ Закарпаття.