На 17,46% заяв більше у порівнянні з минулим роком прийняв від абітурієнтів УжНУ. Станом на 14 серпня на перший курс на держзамовлення зараховано 970 осіб на денну форму...
Виш встановив своєрідний рекорд на фоні загальнонаціонального зменшення кількості вступників у зв’язку з демографічною кризою в Україні, зменшення кількості вступників, які проживають на тимчасово окупованих територіях (АР Крим), а також в Луганській та Донецькій областях. За даними інформаційної системи «Конкурс» у порівнянні з 2013 роком таке зменшення заяв становить 7,74%.
Хоча негативні демографічні тенденції спостерігаються і в Закарпатті (кількість тих, хто здав ЗНО цього року менша на 6,3%), УжНУ прийняв майже на 3 тисячі заяв більше, ніж минулоріч. Результатом цього є різке збільшення конкурсу на місця ліцензованого обсягу (з 1,28 до 1,82 осіб на місце, тобто на 42%). Зокрема, на ОКР «Бакалавр» конкурс зріс на 36% (з 1,83 до 2,49 осіб на місце).
Важливим показником якості освіти є і відношення кількості поданих заяв до кількості місць державного замовлення. Так, в Ужгородському національному університеті за останній рік цей показник зріс на 22,35% (з 6,04 до 7,39 осіб на місце). Зокрема на ОКР «Бакалавр» конкурс збільшився на 14,5%.
Варто зазначити, що конкурс на бюджетні місця та місця ліцензованого обсягу в УжНУ вищий за середньо український. Якщо на одне місце державного замовлення по Україні припадає 5,82 заяви, то в УжНУ – 7,39 заяв, що на 27% більше.
Стосовно конкурсної ситуації на окремі напрями підготовки, то суттєво збільшилась кількість заяв на всі медичні спеціальності: фармація – на 36%, стоматологія – на 34 %, лікувальна справа – на 30%. Серед інших можна відзначити зростання кількості вступників на міжнародний бізнес (83%), чеську мову і літературу (75%), менеджмент (65%), політологію (54%), лісове та садово-паркове господарство (53%), міжнародні економічні відносини (51%), прикладну лінгвістику (48%), країнознавство (36%) тощо.
У виші підкреслюють, що такі дані свідчать про підвищення інтересу вступників до Ужгородського національного університету та зростання позитивного іміджу.
Читайте за темою далі: