1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Станом на 21 липня подана 9571 заява на навчання в УжНУ

25.07.2014 18:49 Архів

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівництва УжНУ на тему «Попередні результати вступної кампанії — 2014». Детальніше про особливості...

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівництва УжНУ на тему «Попередні результати вступної кампанії — 2014». Детальніше про особливості...
Знання: 1В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівництва УжНУ на тему «Попередні результати вступної кампанії — 2014». Детальніше про особливості цьогорічної кампанії, її терміни, «смаки» абітурієнтів розповіли Володимир Смоланка, ректор Ужгородського національного університету та Ігор Король, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ.

Як розповів Володимир Смоланка, ректор УжНУ, вступна кампанія в УжНУ, як і в інших вузах України, розпочалася 11 липня. Через суспільно-політичну ситуацію в країні, цього року терміни подачі документів у вузи дещо змістилися. «Ми хвилювалися, чи отримаємо достатню кількість вступних заяв, — каже Володимир Смоланка.

— По-перше, впливала загальна ситуація в країні, по-друге, той факт, що цього року випускників, які здавали ЗНО майже на півтисячі менше, ніж зазвичай. По-третє, ситуація, яка свідчить, що область та країна перебувають у демографічній криз. Я проаналізував демографічні показники і зазначу: ще упродовж 2 років кількість потенційних абітурієнтів буде зменшуватися, мине досягли демографічного днища. Ситуацію з абітурієнтами рівня 2013 року ми досягнемо тільки у 2020 – му».

Знання: 2Попри всі ці чинники, до УжНУ цього річ подали заяви велика кількість вступників. «Станом на 21 липня на денну форму навчання подано 8593 заяви, на заочну — 978 заочна (загалом 9571 заява). У порівнянні: минулого року всього було подано 9954 заяв, до того ж практично залишилося 10 днів вступної кампанії, — прокоментував Володимир Смоланка. — Є також нюанси щодо абітурієнтів із східних областей (через військові дії в Україні терміни здачі ЗНО та документів у вузи для них подовжено): після 25 липня очікуємо хвилю заяв із східних регіонів».

За словами Володимира Смоланки, найбільше зацікавлення у абітурієнтів цього року традиційно до спеціальності «лікувальна справа» — 882 заяви (минулого року 986), фармація 429 (441), «стоматологія» — 397, «біологія» — 359, «правознавство» 361 + 228 (2 факультети). Найбільш популярні серед заочників «здоров’я людини» — 106 заяв, «біологія» – 79 заяв.

«Ми ліцензували нову спеціальність – «міжнародне право». Також вперше за всю історію роботи вузу отримали безкоштовні місця для клінічної ординатури, (людина працює лікарем і паралельно вчиться), отримали квоту на інтернатуру, за тими спеціальностями, які у нас ліцензовані, — каже ректор. — Вперше ми подали документи для того, щоб отримати ліцензію на право навчання великої групи іноземних студентів на спеціальності «лікувальна справа» і «стоматологія». Очікуємо досить велику групу індійських студентів — близько 20-30 студентів на «лікувальну справу», 10-20 на стоматологічний факультет».

Знання: 3Ігор Король, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ зауважив, що цього року на деякі спеціальності збільшено держзамовлення: «комп’ютерна інженерія», деякі природничі спеціальності. Загалом тенденція по Україні – збільшується число замовлень на технічні спеціальності. Крім того, у студентів УжНУ є можливість отримати подвійні дипломи. «Ми ведемо роботу із закордонними університетами, уклали угоди, які дозволяють нам розпочинати програму подвійних дипломів. Кілька студентів з біологічного, математичного факультетів, які братимуть участь у цих програмах, отримають диплом магістра у Польщі. Понад 40 студентів у наступному семестрі будуть вчитися 1 семестр у Польщі». Ігор Король також розповів, що цього тижня керівництво вузу планує зустрітися з двома абітурієнтами, які серед 5-тьох по Україні набрали максимальний бал (600) по ЗНО, а також з тими, хто має 200 балів з одного предмета. «Запросимо їх особисто вступати до УжНУ», — зауважив в.о. проректора.

Володимир Смоланка також розповів, що основна частина цьогорічних абітурієнтів — із Закарпаття, також є вступники із сусідніх областей: Львівської, Івано-Франківської та загалом з усіх регіонів України. Є заяви на переведення з вузів зі сходу України.

Щодо електронних заяв на вступ, то таких у 2014-му – 2788, частина — із Східної України, але є навіть із сусідніх до вузу вулиць в Ужгороді.

Знання: 4Ігор Король також нагадав про терміни проведення вступної кампанії – 2014 р.: «Закінчення прийому заяв на 1-ий курс для осіб, які повинні проходити творчий конкурс та складати вступні екзамени, — 24 липня, для тих, які подаються за результатами ЗНО — 1 серпня, 12.00. З 21 липня по 1 серпня проводитимуться творчі конкурси та вступні екзамени на 1 курс, термін оприлюднення рейтингового списку не пізніше 12.00 2 серпня. Абітурієнти першої хвиля зарахувань повинні до 18.00 4 серпня здати оригінали документів. До 12.00 5 серпня – оприлюднення наступного списку, друга хвиля зарахувань. Третя хвиля — 8 серпня, 12.00.

Остаточне зарахування на держзамовлення — 11 серпня, терміни складання угод «контрактників» на стаціонар — 18 серпня, заочників — 16 серпня». Всі результати стосовно конкурсної ситуація оперативно оприлюднюються у системі «конкурс» на сайті УжНУ.