1. Новини Закарпаття

Стали відомі нові секрети спекулянтів залізничними квитками

31.07.2013 08:58 Архів

На центральному залізничному вокзалі Києва продовжує процвітати торгівля квитками на поїзди, незважаючи на дії адміністрації «Укрзалізниці».

На центральному залізничному вокзалі Києва продовжує процвітати торгівля квитками на поїзди, незважаючи на дії адміністрації «Укрзалізниці».
Різне: Залізничний квитокНа центральному залізничному вокзалі Києва продовжує процвітати торгівля квитками на поїзди, незважаючи на дії адміністрації «Укрзалізниці».

Так, квиток до Одеси через спекулянта буде коштувати 400 грн. При цьому посередник бере передоплату, дізнається прізвища пасажирів і купує потім квитки. Друга частина суми віддається вже після покупки, пишуть "Вести".

При цьому деякі бажаючі поїхати знаходять способи платити трохи менше. Зокрема, пасажир поїзда до Львова за 100 грн дізнався код бронювання квитка у перекупника, а потім роздрукував документ у будь-якій касі.

Білетники готові саджати на поїзд і без квитків, домовляючись із провідниками. Роблять подібне і на автобусних напрямках, заробляючи на кожній людині 20 грн.

Крім того, один із спекулянтів квитками на залізничному вокзалі погодився розповісти про те, як цей бізнес працює. «Напевно, буде смішно, але ми сприймаємо як кровну образу закиди людей, мовляв, ми скуповуємо всі квитки в перший день і через нас такий дефіцит в касах. Все не так. До кас потрапляє не більше 50% всіх квитків. Більшу частину бронюють турагентства, в яких свої домовленості з залізницею, а решта — бронь пільговиків різних, депутатів, міліції тощо. Через те, що зараз іменні квитки, зрозуміло, що ми не можемо їх викупити. Ми можемо дістати їх, тільки коли знімається бронь. А перша бронь знімається рівно за добу до відправлення поїзда, і потім за 12, 8, 4 години і остання — за дві години. До цього часу вже набираємо клієнтів, які дають попередню оплату за квитки і свої прізвища, імена. Ми просто підходимо до каси і купуємо — паспорти не потрібні», — сказав він.

На найбільш жваві напрямки білетники самі роблять бронь. Наприклад, бронюють квитки до Львова по 20 грн, а потім коди броні по 100 грн продають.

Різне: Залізничні квиткиЧоловік працює на вокзалі все своє життя і каже, що чужих в спекулянти просто не пускають. «Тут працюють сім'ями. Спочатку батько, потім син. Багато білетників зростали на вокзалі і навіть живуть тут. Їх всі знають. З міліцією навіть не доводиться домовлятися, тому що офіційно вони не можуть нічого зробити. Іноді їм каву беремо або якісь 20 грн даємо. А заробітки щодня різні. В один день можна підняти тисячу, а в іншій — лише сотню. Але робота ця сезонна, квитки — дефіцит тільки влітку і взимку», — говорить він.

У міліції Південно-Західної залізниці кажуть, що борються з перекупниками квитків. «У нас створені спеціальні бригади, які чергують біля кас на вокзалі і на платформах біля поїздів. Їх затримують, але вони платять дрібні штрафи», — розповіла прес-офіцер Південно-Західної залізниці Наталя Мельник.

Раніше повідомлялося, що через дефіцит вагонів українці вже не можуть знайти залізничні квитки на серпень.

ТСН