1. Новини Закарпаття

Смартфони можна використовувати у якості підслуховуючого пристрою - вчені

25.08.2014 15:24 Архів

Дослідники зі Стенфордського університету виявили, що гіроскопи, вбудовані в більшість сучасних смартфонів, можуть бути використані в якості підслуховуючих...

Дослідники зі Стенфордського університету виявили, що гіроскопи, вбудовані в більшість сучасних смартфонів, можуть бути використані в якості підслуховуючих...
Дослідники зі Стенфордського університету виявили, що гіроскопи, вбудовані в більшість сучасних смартфонів, можуть бути використані в якості підслуховуючих пристроїв.

1
Як пише Gizmodo, в ході роботи вчені встановили, що гіроскоп може сприймати не тільки зміни положення смартфона в просторі, але також і вельми незначні коливання повітря навколо гаджету.

Це властивість дає гіроскопу можливість з досить високою точністю розпізнавати голоси, що звучать поблизу від смартфона і вловлювати навіть окремі слова.

Дослідники провели експеримент, під час якого поряд зі смартфоном називалися цифри від 0 до 10 (таким чином відбувалася імітація диктування номеру кредитної картки). В результаті гіроскоп зміг чітко розпізнати 65% названих слів.

Інші дослідження показали, що точність упізнання статі людини становить 84%. Крім того, коли в експерименті брало участь одразу п'ять людей, гіроскоп в 65% випадків міг чітко виділити кожен голос.

Зазначається, що ця прихована можливість гіроскопа може нести серйозну загрозу безпеці інформації, оскільки користувачі можуть заборонити будь-якому додатку доступ до управління фотокамерою, модулем GPS або мікрофоном, але тільки не гіроскопом.

Очікується, що детальні результати досліджень та інші технічні аспекти будуть представлені наступного тижня в ході конференції з безпеки Usenix.

ТСН