1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Рейтинг інновацій: Україна втратила 8 позицій

02.07.2013 13:50 Архів

Інноваційний потенціал України оцінили у 35,78 пунктів зі 100. Для порівняння, індекс лідера рейтингу Швейцарії склав 66,59. Обійшли Україну навіть Молдова і...

<p>Інноваційний потенціал України оцінили у 35,78 пунктів зі 100. Для порівняння, індекс лідера рейтингу Швейцарії склав 66,59. Обійшли Україну навіть Молдова і...

Інноваційний потенціал України оцінили у 35,78 пунктів зі 100. Для порівняння, індекс лідера рейтингу Швейцарії склав 66,59. Обійшли Україну навіть Молдова і Вірменія.

Рейтинги: Рейтинг інновацій: Україна втратила 8 позиційУкраїна посіла 71-ше місце у новому інноваційному рейтингу Global Innovation Index 2013, опустившись за рік на вісім позицій. Про це повідомляє газета Дзеркало тижн я, з посиланням на Коммерсант Україна.

У рейтингу від Корнельського університету, бізнес-школи INSEAD і Всесвітньої організації інтелектуальної власності WIPO Україна отримала індекс 35,78 (за шкалою від 0 до 100), опинившись між Тунісом і Монголією, пише «КоммерсантЪ-Украина».

При цьому Україна є одним з лідерів за інноваційністю у групі з 36 країн з середньо-низьким рівнем доходу.

У 2012 році інноваційний потенціал України був оцінений вище — країна займала 63-тє місце.

Склад перших 25 місць індексу не змінився. Global Innovation Index 2013, як і в минулому році, очолила Швейцарія (66,59 пункту), друге місце зберегла Швеція. З п'ятого на третє місце піднялася Великобританія, з шостого на четверте — Нідерланди, а США піднялися відразу на п'ять позицій — з десятого на п'яте місце.

Зробили ривок у бік інновацій та поліпшили свої позиції 18 країн. Наприклад, Молдова (зайняла 45-те місце), Вірменія (59-те місце), Грузія (73), Китай (35), Індія (66), Таджикистан (101) і Латвія (33).

«В майбутньому ці країни можуть стати чемпіонами з інновацій, бо вони в основному зосереджені на трьох основних принципах розвитку інновацій: країни сприяли утворенню; вони покращували інвестиційний клімат для інноваційних проектів, створивши умови для розвитку венчурного капіталу, який допоміг місцевим інвесторам», — зазначив Бруно Ланвін, виконавчий директор Європейської ініціативи INSEAD і співавтор доповіді за рейтингом.

Global Innovation Index складається вже шостий рік і оцінює рівень розвитку інновацій у 142 країнах — інноваційний потенціал держав, їхні витрати на інновації і результат прийнятих зусиль. Індекс враховує 84 показники: умови для відкриття і розвитку нового бізнесу, податкову політику у країні, якість університетської освіти, доступність макрофінансування і венчурного капіталу