1. Новини Закарпаття

Озеро "Синевир" очолило популярний рейтинг "Найкращі пам'ятки України, обрані народом"

02.04.2014 10:10 Архів

Озеро Синевир цими днями очолило популярний інтернет-рейтинг «Найкращі пам’ятки України, обрані народом». У результаті опитування, станом на 25 березня, воно...

Озеро Синевир цими днями очолило популярний інтернет-рейтинг «Найкращі пам’ятки України, обрані народом». У результаті опитування, станом на 25 березня, воно...
Рейтинги: 1Озеро Синевир цими днями очолило популярний інтернет-рейтинг «Найкращі пам’ятки України, обрані народом». У результаті опитування, станом на 25 березня, воно набрало понад 32 тис. голосів і посіло перше місце у загальноукраїнському рейтингу визначних місць країни.

Масова цікавість до Синевира не випадкова, адже це найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах. Воно знаходиться між горами, серед смерекового лісу на висоті 989 метрів над рівнем моря у північній частині Національного природного парку «Синевир».

Синевирське озеро визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення (Рамсарська конвенція) і є одним із семи природних чудес України. Воно належить до типу завальних. Утворилося близько 10—11 тисяч років тому внаслідок потужного зсуву корінних пісковиків, що зірвалися з південного схилу гори Красної і перекрили прадавню долину Синевирського потоку.

Поетично назване у народі Морським оком, озеро Синевир є справжньою перлиною Карпат. З висоти пташиного польоту воно справді нагадує око. Посередині острівець, як зіниця, а довге віття смерек – наче казкові вії.

Для туристів довкола озера Синевир прокладено екологічну стежку. Тут також знаходиться мотель, ресторан, дитячий майданчик. Успішно розвивається кінний туризм.

Краса озера оцінена інтернет-користувачами, які вже впродовж тривалого часу голосують за природне диво в рамках інтернет-проекту «Найкращі пам’ятки України, обрані народом», який стартував у жовтні 2013 року. Його мета – привернути увагу до історичних пам’яток та природного надбання України.

У топ-десятку рейтингу ввійшов ще один цікавий об’єкт НПП «Синевир» – Центр реабілітації бурих ведмедів. Зараз тут утримується 12 клишоногих, подивитися на яких приїжджають численні туристи з усієї України.

Термін закінчення голосування інтернет-рейтингу «Найкращі пам’ятки України, обрані народом» організатори наразі не вказали, тому голосувати за озеро Синевир та Реабілітаційний центр бурих ведмедів можна щодня на сайті 10ukraine.com.ua.

Марія ШЕТЕЛЯ, газета «Новини Закарпаття»
загрузка...