1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Опора виміряла, наскільки відкрита і прозора ужгородська міськрада

30.09.2013 11:56 Архів

У вівторок, 1 жовтня, об 11.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція представників ГМ ОПОРА в Закарпатській області, присвяченa презентації...

У вівторок, 1 жовтня, об 11.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція представників ГМ ОПОРА в Закарпатській області, присвяченa презентації...
У вівторок, 1 жовтня, об 11.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція представників ГМ ОПОРА в Закарпатській області, присвяченa презентації результатів Всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування.

Протягом останніх чотирьох місяців представники мережі ОПОРА аналізували рівень відкритості, прозорості та підзвітності Ужгородської міської ради, а саме – трьох основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, виконавчих органів та депутатів. Аналітики мережі опрацьовували відповіді на запити, контент офіційних веб-сайтів та друкованих видань ради, а також безпосередньоспостерігали за роботою муніципалітету. Загалом «публічність» вимірювалася на основі 200 показників, які пізніше узагальнювалися відповідно до спеціально розробленої методології.

Крім того, зважаючи на всеукраїнський масштаб вимірювання, було складено рейтинг міст (обласних центрів), де проводилися заміри щодо рівня відкритості й прозорості функціонування органів місцевого самоврядування. Результати дослідження дозволили оцінити і порівняти вцілому публічність муніципалітетів, а також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу.

Тож, під час заходу журналісти матимуть нагоду дізнатися, яка рада таки найпублічніша в Україні. Про все це розкаже Святослав Бабіля, координатор проекту «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» в Закарпатській області.

Довідково:

Порівняльне дослідження здійснюється незалежними експертами Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування, яка ініційована Львівською командою Громадянської мережі ОПОРА. Загалом цього року кампанія вимірювання охопила 11 обласних центрів: Донецьк, Івано-Франківськ, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Рівне, Черкаси, Чернігів та Ужгород. З 2014 року вимірювання пошириться на всі обласні центри України.