1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті народні депутати вивчатимуть стан забезпечення прав національних меншин

30.09.2013 11:08 Архів

1 жовтня, о 11:00 годині в сесійній залі обласної ради відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і...

1 жовтня, о 11:00 годині в сесійній залі обласної ради відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і...
1 жовтня, о 11:00 годині в сесійній залі обласної ради відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. О 13.30 в відбудеться брифінг голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерія Пацкана .

ДОВІДКОВО: Виїзне засідання із зазначеної тематики проводиться, зокрема, з метою вивчення досвіду реалізації державної політики у сфері міжнаціональних  відносин та захисту прав національних меншин.

На засіданні також планується обговорення питань стану, перспектив та проблем відновлення прав осіб переселених (депортованих) з території Закарпатської області за національною ознакою та обговорення практики застосування законодавства України про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, в західних прикордонних областях України. Участь у виїзному засіданні Комітету приймуть: народні депутати  України — члени комітету. Також запрошуються депутати Закарпатської обласної ради та Ужгородської міської ради, представники дипломатичних установ, центральних органів виконавчої влади України, зокрема міністерств культури, соціальної політики, освіти і науки, представники національно-культурних товариств, громадськості.

Програмою заходів також передбачено зустріч українських парламентарів-членів комітету з керівництвом Комітету національної єдності парламенту Угорщини. Під час зустрічі, серед іншого, будуть обговорюватися широке коло питань пов’язаних із забезпечення прав людини в Україні, що є одним з ключових критеріїв на шляху до підписанні Угоди про асоціацію з ЄС, яке заплановано на 28 листопада 2013 року під час саміту Україна — ЄС.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин