1. Новини Закарпаття

На Ганімеді, супутнику Юпітера, океан може мати структуру сендвіча

05.05.2014 16:34 Архів

На Ганімеді може існувати кілька шарів різних типів льоду. Американські вчені за допомогою комп'ютерного моделювання встановили, що на супутнику Юпітера...

На Ганімеді може існувати кілька шарів різних типів льоду.

Американські вчені за допомогою комп'ютерного моделювання встановили, що на супутнику Юпітера...
Знання: Світ: На Ганімеді, супутнику Юпітера, океан може мати структуру сендвічаНа Ганімеді може існувати кілька шарів різних типів льоду.

Американські вчені за допомогою комп'ютерного моделювання встановили, що на супутнику Юпітера Ганімеді існує кілька океанських шарів, взаємне розташування яких нагадує багатошаровий бутерброд, передає Lenta.ru.

Астрономи показали, що на Ганімеді може існувати кілька шарів різних типів льоду (I, II, IV і V). Щільність льоду і солоність води зростають зі збільшенням глибини: найлегший шар льоду розташований на поверхні супутника, а найсолоніша рідина — внизу багатошарового океану. Раніше вчені вважали, що рідкий океан на планеті один і перебуває між двома шарами льоду.

У своєму дослідженні астрономи за допомогою лабораторних експериментів показали, яким чином концентрація солі у воді може впливати на щільність розчину, і використовували результати своїх дослідів для моделювання океану Ганімеда. Лід на супутнику міститься на низьких глибинах під високим тиском, тому він важчий і щільніший від звичайного льоду.

За оцінками вчених, води на Ганімеді в 25 разів більше, ніж на Землі, а глибина океану на планеті досягає 800 кілометрів. Вперше доказ існування на Ганімеді океану було отримано від зонда Галілео, який виявив на супутнику солоні моря. Для цього зонд вимірював магнітне поле і гравітацію супутника.

Ганімед є найбільшим з п'яти планетних супутників, які мають прихований під шаром льоду океан. Інші планети, Європа і Каллісто, є супутниками Юпітера, а Титан і Енцелад — Сатурна. Як вважають астробіологи, така будова океану на Ганімеді може сприяти створенню спеціальних умов для розвитку примітивних форм життя на супутнику.

Своє дослідження автори підготували до публікації в журналі Planetary and Space Science, коротко з ним можна ознайомитися на сайті NASA.
Джерело