1. Новини Закарпаття
  2. >

Моніторинг знань учнів обійдеться українським батькам у 18 млн. гривень

13.11.2013 11:37 0 Архів

Міністерство освіти вирішило провести моніторинг знань з 12 листопада по 12 грудня. За місяць десятикласники повинні написати 12 додаткових контрольних, учні...

Міністерство освіти вирішило провести моніторинг знань з 12 листопада по 12 грудня. За місяць десятикласники повинні написати 12 додаткових контрольних, учні п'ятого класу — 5. Понад триста школярів протестують проти такого моніторингу, пише Телеканал новин «24» .

«Своє невдоволення виклали у відкритому зверненні педпрацівників Львівщини та батьківської громади до Міністерства освіти і науки України. Підписалося більше 70 осіб», — розповів Роман Пастушенко, представник Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.На Івано-Франківщині місцева влада Калуша скасувала міністерський моніторинг, мовляв, не доцільно перевіряти знання учнів посеред навчального року, крім того, надійшли скарги від батьків. Натомість у Києві та інших містах експеримент стартував.

«Я вважаю, що на середині року, коли діти й так завантажені різними видами контрольних робіт, це не дуже доцільно проводити навіть щодо їхнього стану, це може ввести їх у стан стресу, перенавантаження», — каже шкільний психолог Тетяна Васильова.

Освітяни підозрюють, що моніторинг придумали заради посібники із завданнями. Одна брошура для п'ятого класу коштує 7 гривень, для десятого — вісім.

Повний комплект для п'ятикласників коштує 35 гривень, батьки десятикласників заплатять за посібники 96 гривень.

І це лише завдання. Відповіді продають окремо — по шість гривень за книжечку. У кожному збірнику завдань обов'язковий бланки, куди школярі мають вписувати відповіді. Копіювати їх не можна: або купуйте брошуру, або завантажуйте з інтернету і роздруковуйте самі.

«Якщо є бажання батьків або директора школи за рахунок фонду школи, спонсорських коштів придбати ці збірки та брошури, які потім залишаться для самопідготовки, підготовки до навчальних занять, будь ласка, вибір є», — сказав директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод.

Насправді ж збірники завдань одноразові, використовуватимуться тільки цього року і тільки під час моніторингу. Надруковані вони на дешевому сірому папері, без обкладинки, тут не вказане видавництво, тираж, забули також зазначити, чи має книга гриф Міністерства освіти і науки. Єдине свідчення, що книжечку не надрукували у сусідньому підвалі — голограма у кутку.

«З кишень батьків десь орієнтовно до 18 мільйонів гривень. Тут є цілком лобістська діяльність, тому що якесь видавництво, яке б воно не було, гарантовано, під парасолькою міністерства освіти і науки, його наказом отримує можливість, і потім надіслати листа у всі навчальні заклади: купуйте будь ласка ці книжечки», — зазначила голова Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України Лілія Гриневич.

Брошури видав Центр навчально-методичної літератури, про це сказано у міністерському наказі. Видавництво друкувало посібники власним коштом, мотивуючи це бажанням допомогти Міністерству.

Центр навчально-методичної літератури не перший рік співпрацює із міністерством освіти і науки.

Видавництво має київську прописку. Але у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб ми дізнаємося, що його засновник Геннадій Сімановський мешкає у Харкові.

Тутешні видавництва відомі, зокрема тим, що друкують книги авторства самого міністра освіти і науки Дмитра Табачника, беруться за інтернетизацію шкіл і отримують мільйони на рекламу української освіти.

Аби оцінити знання українських учнів, достатньо було б здійснити вибірку, — зазначають освітяни, як це роблять під час своїх досліджень соціологи. Але тоді б довелося відмовитися від легкого заробітку під виглядом моніторингу.