1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Хустські роми матимуть свій освітньо-культурний центр

07.08.2014 08:39 0 Архів
 

У місті над Тисою тривають інтенсивні ремонтні роботи будівлі, у якій за радянських часів знаходилася циганська школа, а вже восени, після довготривалого застою,...

У місті над Тисою тривають інтенсивні ремонтні роботи будівлі, у якій за радянських часів знаходилася циганська школа, а вже восени, після довготривалого застою, почне діяти освітньо-культурний центр для дітей ромської народності.

За словами начальника освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради Василя Мочарника, на засіданні сесії міські депутати передали будівлю комунальної власності, розміщену на вул. Тімірязєва в зоні компактного проживання ромів, на баланс управління освіти й прийняли та затвердили рішення створити у цьому приміщенні додатковий корпус ЗОШ 1-3 ст.№5, а саме освітньо-культурний центр, де навчатимуться учні початкових класів цієї етнічної групи.

Поступово занедбані кімнати силами викладачів та учнів Хустського професійного ліцею перетворюються на ошатні класні приміщення, які вміщатимуть близько 55-60 дітей. Попри економічні негаразди, місцева влада намагається створити якнайкращі умови для навчання школярів: учні матимуть міні-їдальню, санвузли європейського гатунку.

Капітальний ремонт проводиться за рахунок внесків благодійних та громадських організацій. Об`єктом зацікавилася й Міжнародна громадська організація «Асоціація милосердя „Емануїл“, представники якої виявили бажання співпрацювати з керівництвом міста щодо сприяння соціалізації ромського населення, а особливо їх дітей.

Освітяни надіються, що вже 1 вересня центр гостинно відчинить двері для першокласників циганської меншини. Місцевий барон також пообіцяв закликати дорослих ромів віддавати дітей до школи, щоб ті здобули належну освіту.
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
загрузка...