1. Новини Закарпаття

iPhone використовує енергії більше, ніж середній холодильник

19.08.2013 15:08 Архів

Смартфони Apple «з'їдають» відчутно більше енергії, ніж сучасні холодильники середніх розмірів. Якщо останній споживає близько 322 кіловат-годин на рік, то для...

Смартфони Apple «з'їдають» відчутно більше енергії, ніж сучасні холодильники середніх розмірів. Якщо останній споживає близько 322 кіловат-годин на рік, то для...
Техніка / Авто: 1Смартфони Apple «з'їдають» відчутно більше енергії, ніж сучасні холодильники середніх розмірів. Якщо останній споживає близько 322 кіловат-годин на рік, то для гарантії функціонування iPhone на аналогічний термін необхідно вже близько 360 кіловат-годин.

Причому значна частина цієї енергії витрачається не на зарядження смартфона від звичайної електромережі, а на забезпечення роботи центрів даних, які гарантують бездротове з'єднання та передачу даних у хмарі. До таких висновків у своєму дослідженні дійшли експерти компанії Digital Power Group.

Зазначається, що в цілому на даний момент світові комунікаційні системи споживають близько 1500 терават-годин на рік, що дорівнює 10% обсягу глобального використання енергії або більше, ніж загальне енергоспоживання Німеччини та Японії. Причому 1 теравата вистачить для забезпечення світлом 90 тисяч будинків протягом року.

Дослідники також вказали, що до 2035 року на споживання хмарних даних у світі буде витрачатися приблизно стільки ж енергії, скільки на електроенергію. Одними із ключових споживачів хмарних сервісів, експерти назвали користувачі iPhone та iPad.

Причому Apple дістається більше половини енергії (55%) для обчислювальних центрів компанії з вугілля, через що обурюється Грінпіс. Проте корпорація обіцяє виправити становище, маючи намір у недалекому майбутньому перейти на 100% відновлюваних джерела енергії. Згідно з даними сайту «яблучної» корпорації, компанія вже на 75% реалізувала це завдання.

Нагадаємо, що на початку серпня Ларрі Еллісон, генеральний директор компанії Oracle, у своєму інтерв'ю телеканалу CBS висловив побоювання щодо майбутнього Apple, заявивши, що без Стіва Джобса на чолі для компанії настають темні часи.
За матерiалами: NEWSru.com