1. Новини Закарпаття

Фокус: у яких галузях Україна лідирує за останні 22 роки?

23.08.2013 15:26 Архів

До Дня Незалежності України журнал Фокус розповів, в яких сферах Україна досягла успіху, а в яких поразок, за останні 22 роки, пише
До Дня Незалежності України журнал Фокус розповів, в яких сферах Україна досягла успіху, а в яких поразок, за останні 22 роки, пише <a...
Рейтинги: 1До Дня Незалежності України журнал Фокус розповів, в яких сферах Україна досягла успіху, а в яких поразок, за останні 22 роки, пише Корреспондент.

«Без натяжки Україна має найкращі показники лише в кількох галузях, які складно назвати значущими. Зате у проявах, що знижують престиж країни, — корупції, проституції, високій смертності, — Україна, на жаль, лідирує», — пише видання.

Зокрема, Фокус робить висновок, що Україна — чи не головний постачальник нелегалів у різні точки планети. Люди, котрі відгукнулися на оголошення про працевлаштування за кордоном, часто потрапляють у трудове чи сексуальне рабство, без документів і з мінімальними шансами на порятунок. Жертви торгівлі людьми переважно опиняються в Росії, Польщі, Іраку, Іспанії, Туреччині та Чехії. За неофіційними даними, тільки за останні 10 років з України було вивезено майже 500 тисяч осіб.

Журнал також доходить висновку, що з точки зору секс-туризму Україна — найбільша країна Європи. За даними дослідження Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД, в країні близько 80 тисяч жінок у віці від 15 до 49 років займаються проституцією. Таким чином, у великих містах близько 1,5% жіночого населення залучено в надання секс-послуг. Для порівняння: в інших країнах Східної Європи цей показник коливається в межах від 0,4% до 1,4%, а в Західній Європі — від 0,1% до 1,4%.

Крім того, Україна — найгірша європейська країна для народження дітей. У рейтингу країн, найкращих для народження (складений корпорацією The Economist Intelligence Unit), наша країна посіла 78-е місце. Нижче тільки Кенія (79-е) і Нігерія (80-е).

Україна — лідер Європи за кількістю відходів на душу населення. Близько 7% території країни займають хімічні, побутові та інші відходи, — понад 42 тис. кв. км земель завалені сміттям. За розмірами це можна порівняти із загальною площею Данії, а територія заповідного фонду України майже вдвічі менша.

Проте, пише видання, в України є і позитивні досягнення. Так, вдале географічне розташування і держпідтримка зробили Україну лідером з виробництва та експорту соняшникової олії. Україна виробляє чверть світового обсягу олії соняшнику і контролює половину світового експорту.

Україна стала першою країною в Європі, яка зробила крок на шляху до безсмертя — навесні 2013 року Міністерство охорони здоров'я України дозволило масове використання стовбурових клітин у боротьбі з важкими патологіями — при панкреонекрозі (хвороба підшлункової залози), опіках та ішемії кінцівок. Фахівці називають це проривом в українській медицині.

«Наш спецпроект — не підстава пакувати валізи. Ми лише пропонуємо реалістично поглянути на Батьківщину. Тому що правильний діагноз — це перший крок на шляху до зцілення», — підсумовує редакція Фокуса.