Морська риба, цільні злаки, овочі, фрукти, і молочні продукти дають людині всі необхідні вітаміни, стверджують в Асоціації дієтологів України.
Морська риба, цільні злаки, овочі, фрукти, і молочні продукти дають людині всі необхідні вітаміни, стверджують в Асоціації дієтологів України.
«Усі люблять вітаміни. Vitamin походить від латинського слова Vita, що означає» життя ", а вітаміни необхідні для забезпечення десятків ключових процесів у нашому організмі. Мільйони людей впевнені, що щоденний прийом вітамінів змушує їх відчувати себе краще, а жити довше" — пише на своїх сторінках британська The Guardian в матеріалі Вітаміни: Перестаньте приймати їх у таблетках.
Автор посилається на різні дослідження, в тому числі на дослідження вчених з університету Міннесоти, які були проведені в жовтні 2011 року, та які показали, що жінки, які регулярно споживали мультивітамінні комплекси, в підсумку померли швидше, ніж ті, хто цього не робив. Приблизно в той же час дослідники з клініки Клівленда виявили, що чоловіки, які приймали пігулки вітаміну Е, мали підвищений ризик розвитку раку простати.
Проблема полягає в тому, що більшість вітамінів не виробляються організмом — вони надходять ззовні або з їжею, або у вигляді дієтичних добавок. Синтетичні вітаміни, які покликані компенсувати недолік природних в раціоні харчування, як стверджує автор, або не забезпечують такого ж ефекту, або можуть мати навіть зворотний ефект.
Але головне питання, яке порушують автори статті, не в тому, чи потрібні вітаміни людям, а в тому, коли і як їх вживати, щоб отримати потрібний ефект і не заподіяти шкоди.