1. Новини Закарпаття

Дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газом!

27.09.2013 15:05 Архів

ПАТ «Закарпатгаз» нагадує – дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газом!

ПАТ «Закарпатгаз» нагадує – дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газом!
ПАТ «Закарпатгаз» нагадує – дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газом!

Природний газ – наш надійний помічник в домашньому господарстві, однак слід пам’ятати, що таким він залишається тільки за умови строго дотримання правил безпеки. Вони не складні, загальновідомі та не зайве буде їх ще раз нагадати.

Газ у суміші з повітрям вибухонебезпечний! Тому у приміщенні, де відчувається запах газу ні в якому разі не можна підпалювати сірники, палити, вмикати чи вимикати електроприлади.

Необхідно негайно перекрити газові крани, провітрити приміщення, створивши протяг, терміново зателефонувати за номером 104 (цілодобово) до аварійної служби газу.

Що робити, якщо ви відчули запах газу?
— негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними та забезпечте провітрювання приміщень, відкрийте вікна і двері;

— викличте аварійну газову службу за телефоном «104», скориставшись телефоном сусідів;

— організовано і без паніки виведіть людей із загазованих і сусідніх приміщень;

— з прибуттям аварійної газової служби дійте за їх вказівками.

Що заборонено робити, якщо ви відчули запах газу?

— ні в якому разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню;

— не вмикайте світло та будь-які електроприлади;

— не користуйтеся електродзвінками квартир;
— не використовуйте телефони в приміщенні де відчули запах газу.

Пам’ятайте: У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух. Не будьте байдужі. Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків.

Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.

При виявленні запаху газу в квартирі негайно повідомляйте за телефоном 104 або 61-94-11 диспетчеру аварійно-диспетчерської служби про витік газу, відповідайте на всі його запитання, послухайте інструктаж про те, що вам робити в тій чи іншій аварійній ситуації. Виконуйте всі вимоги та рекомендації диспетчера та чекайте приїзду аварійної бригади.

Будьте завжди уважні при користуванні газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука безпеки вас і оточуючих.

Шановні споживачі. Власним прикладом покажіть молодшим членам родини необхідність дотримання правил безпечного користування газом.

ПАТ «Закарпатгаз»