1. Новини Закарпаття

Для здорового серця треба добре спати

03.07.2013 19:17 Архів

Нове наукове дослідження свідчить, що позитивні наслідки здорового способу життя для роботи серця будуть набагато більшими, якщо висипатися сім або більше...

<p>Нове наукове дослідження свідчить, що позитивні наслідки здорового способу життя для роботи серця будуть набагато більшими, якщо висипатися сім або більше...

Поради: 1Нове наукове дослідження свідчить, що позитивні наслідки здорового способу життя для роботи серця будуть набагато більшими, якщо висипатися сім або більше годин на добу, повідомляє ВВС Україна.

Масштабне дослідження виявило, що традиційні поради медиків бути фізично активними, правильно харчуватися, помірковано вживати спиртне і не курити зменшують смертність від серцевих хвороб чи інсультів. Однак якщо додати до цих рекомендацій потребу добре висипатися, то можна буде врятувати ще більше життів, кажуть дослідники.

Згідно з медичною теорією, багатьом смертям унаслідок серцево-судинних хвороб можна запобігти, вдаючись до рекомендацій лікарів.

Група дослідників у Нідерландах протягом 10 років відстежувала статистику серцевих хвороб і інсультів у понад 14 тисяч чоловіків і жінок.

Під кінець десятиліття приблизно 600 із них потерпали від хвороб серця або пережили інсульт, а 129 померли.

Як випливає зі спостережень дослідників, найменший шанс захворіти був у тих людей, які виконували всі чотири рекомендації медиків — виконували фізичні вправи, дотримувалися здорової дієти, не пили забагато і не курили.

Ризик захворіти на серцево-судинні хвороби в цих людей був меншим на 57%, а загроза померти від інфаркту чи інсульту зменшувалася на 67%.

Однак коли до цього додати ще й достатню тривалість сну — сім і більше годин на ніч, — то позитивні наслідки для здоров'я відчутно зростали: ризик захворіти був меншим на 65%, а загроза померти зменшувалася на 83%.

Автори дослідження кажуть, що раніше вже було встановлено взаємозв'язок між поганим чи недостатнім сном і серцево-судинними хворобами, однак вони вперше з'ясували, наскільки сон здатний посилити позитивні наслідки здорових змін у способі життя.

Коментуючи висновки дослідження, результати якого оприлюднило видання European Journal of Preventive Cardiology, професор Грете Телл з Бергенського університету в Норвегії сказала, що переваги здорового сну повинні братися до уваги і медиками, і батьками.

«Головний висновок цього дослідження полягає в тому, що ми повинні розглядати сон як важливий фактор здоров'я людини, — сказала вона ВВС. — Лікарі повинні заохочувати людей добре висипатися. І, як з усіма іншими чинниками здорового стилю життя, потрібно привчати до цього змалку».