1. Новини Закарпаття

BEREG-FEST організує міжнародне ремісниче містечко

26.09.2013 09:21 Архів

У планах фестивалю організувати міжнародне ремісниче містечко, де вже з ранку триватимуть майстер-класи. Всього на фестиваль приїдуть 40 народних умільців із...

У планах фестивалю організувати міжнародне ремісниче містечко, де вже з ранку триватимуть майстер-класи. Всього на фестиваль приїдуть 40 народних умільців із...
Анонси: 1У планах фестивалю організувати міжнародне ремісниче містечко, де вже з ранку триватимуть майстер-класи. Всього на фестиваль приїдуть 40 народних умільців із Закарпаття та Угорщини, в тому числі 15 — приїдуть з Угорщини, у рамках проекту, покликаного відновити народні традиції.

Директор Центру українсько-угорського регіонального розвитку Йосип Торпоі розповів, що проект за підтримки ЄС має назву «Сприяння розвитку народних промислів та місцевих умільців в Карпатському єврорегіоні».

Зокрема мова йде про підтримку та популяризацію майстрів лозоплетіння, ковальства, гончарства, вишивки, різьби по дереву, бондарства, образотворчого мистецтва, кулінарії, виготовлення сувенірів тощо. Ці традиційні народні ремесла нині знаходяться на межі забуття.

На фестивалі BEREG FEST 2013 будуть представлені майже всі традиційні ремесла для Закарпаття – і кожен бажаючий зможе самостійно опанувати їх основи. Серед майстрів з нашої області приїдуть майстриня ткацтва Гізелла Орос (с. Берегуйфолу), майстер з художньої обробки шкіри Володимир Петрушинець (смт. Вилок), гончар Ендре Гіді (с. Велика Добронь), різьбяр Міклош Дьєрі (с. Нове Село) та інші.

З Угорщини – майстри з декоративної обробки скла, ковалі, умільці, що роблять прикраси з фруктів та овочем, тощо.

Отже, всіх запрошуємо відвідати у неділю наш фестиваль, де знайдуться розваги як для дітей, так і дорослих. Нагадаємо, що почнеться святкова програма з пішої театралізованої ходи з центру міста та запалення фестивального вогню. який у цьому році, вперше буде доставлено на BEREG FEST з Угорщини.