1. Новини Закарпаття

Атмосфера Марса випаровується у космос - вчені Nasa

19.07.2013 19:41 Архів

Дані з марсохода Curiosity вказують на те, що більша частина повітря Марса випарувалася в космос приблизно чотири мільярди років тому.

Фото: 7fon.ru

<p>Дані з марсохода Curiosity вказують на те, що більша частина повітря Марса випарувалася в космос приблизно чотири мільярди років тому.</p><p>
</p><p>Фото: 7fon.ru</p>

Техніка / Авто: Атмосфера Марса випаровується у космос - вчені NasaДані з марсохода Curiosity вказують на те, що більша частина повітря Марса випарувалася в космос приблизно чотири мільярди років тому.


Фото: 7fon.ru


 

За словами Крістофера Вебстера з Лабораторії реактивного руху NASA, дані з марсохода допомогли вченим уточнити хімічний та ізотопний склад марсіанської атмосфери.

Уебстер зазначив, що атмосфера Марса надмірно насичена «важкими» ізотопами. Оскільки легкі ізотопи легше залишають атмосферу планети, ніж важкі, це можна вважати ознакою того, що повітря Червоної планети дійсно «випаровувалося» в космос.

«Судячи з усього, сталося два такі епізоди — різке зникнення більшої частини запасів чотири мільярди років тому і поступовий „витік“ у наступні роки», — пояснив учений.

Під час дослідження з уточнення та внесення коректив у масиви старих даних про склад атмосфери Червоної планети, вчені з'ясували, що частка «важких» ізотопів вуглецю, кисню та водню в атмосфері значно вища, ніж на Землі.

Це, за словами вчених, підтверджує гіпотезу про те, що атмосфера Марса і вода «випарувалися» у космос.

Судячи з меншої частки ізотопів у метеоритах, що сформувалися 4-3,7 мільярда років тому, більша частина запасів вологи та повітря зникла приблизно в цей час.

Вчені вважають, що зібрані ними дані допоможуть зрозуміти, як еволюціонував Марс у минулому і чи могло на ньому існувати життя.

Як повідомлялося раніше, дослідники підтвердили існування на Марсі величезного океану. Вчені знайшли нові докази того, що величезний марсіанський океан покривав велику частину планети.