1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Зарплатна революція: як українські роботодавці залучають працівників у період кризи

85
Аналітика Україна

Українські підприємства активно підвищують зарплати для залучення працівників через нестачу робочої сили.

Зарплатна революція: як українські роботодавці залучають працівників у період кризи

Про це повідомляється у Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України. Разом із зростанням соціальних виплат та низькою інфляцією, це сприяє подальшому збільшенню реальних доходів населення.

"Нестача працівників залишається значною і продовжує тиснути на зарплати у бік збільшення", – зазначили в Національному банку.

Ситуація на ринку праці

Кількість тих, хто шукає роботу, незначно зросла, але це частково пов'язано із сезонними факторами. При цьому, кількість нових вакансій на сайтах пошуку роботи у червні майже не змінилася, хоча зазвичай у цей час відбувається сезонне зростання завдяки початку жнив. Однак, за деякими професіями – такими як охорона, будівництво, робітничі спеціальності – спостерігається стійке збільшення кількості вакансій.

Потреба у будівельниках

За словами директора Науково-технічного центру Академії будівництва України Івана Перегінця, для відновлення руйнувань, завданих війною, Україні потрібно близько 1,5 мільйона будівельників. Росія зруйнувала понад 60 мільйонів квадратних метрів житла, і для відновлення необхідно значно більше робочих рук. До війни в Україні було лише 300 тисяч будівельників.

Перегінець підкреслив, що відновлення має проходити за новими економічними принципами.

"Ті новобудови, які були після Другої світової війни, обслуговували промисловість у межах міст. Сьогодні ж актуальне питання субурбанізації – перенесення основних економічних і промислових об’єктів за межі міст, створення індустріальних технологічних парків", – пояснив експерт.

Як повідомляє OBOZ.UA, в Україні можна заробляти хороші гроші навіть без вищої освіти. Наприклад, у Києві роботодавці готові платити деяким робітничим спеціалістам 40 тисяч гривень і більше.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber