На цей час, ситуація з електропостачанням в хлібній промисловості є критичною, що неминуче вплине на кінцеву вартість продукції для кінцевого споживача.
Президент “Всеукраїнської асоціації пекарів” та директор ТОВ “Київ Хліб”, Юрій Дученко, в коментарі для AgroPortal.ua, зазначив, що хлібна промисловість не використовує велику кількість електроенергії, а більш детально було повідомлено "Хвиля".
Однак, аварійні та незаплановані відключення призводять до виробництва бракованої продукції та поломки обладнання. Не всі заводи мають можливість працювати на генераторах. Ті, хто має таку можливість, повинні бути попереджені, щоб вони могли планово переключити виробництво на аварійний режим протягом 2-3 годин.
Вже зараз спостерігається дефіцит потужностей, оскільки деякі заводи не можуть відновити роботу обладнання після блекаутів.
Юрій Дученко також зазначив, що графіки відключення не підходять для хлібної промисловості, оскільки вони переривають технологічний цикл. Наприклад, якщо відключення триває 2 години, то графік випуску хліба та хлібобулочних виробів зміщується на 8 годин.
Щодо формування цін, Юрій Дученко вказав, що в собівартості хліба простої рецептури вартість електроенергії складає 50 копійок, а при виробництві цього ж хліба на генераторі — 1,5 грн.
Ще однією проблемою для хлібної промисловості є бронювання. Через відсутність людей деякі підприємства змушені змінювати графік роботи, скорочують обсяги та асортимент виробництва. Юрій Дученко пояснює, що чергова постанова про відстрочення бронювання на три місяці не вирішує проблеми, оскільки є працівники, бронювання яких закінчилося до оприлюднення першої постанови про відстрочення на місяць.
Він також пояснює, що є критично важливі працівники, яким складно знайти заміну на виробництві.
Третя проблема — відсутність зерна другого і третього класу.
“Не розумію, як ми будемо працювати до нового врожаю. Нам терміново потрібно говорити з усіма учасниками процесу, під егідою профільного міністерства підписувати меморандум з аграріями та експортерами, адже борошномели на сьогодні вже не можуть знайти зерна, щоб сформувати помольні партії. Саме борошно піднялося також у ціні на 25-30%”, - сказав Дученко.
До всього цього, констатує він, додалась криза платежів за вже поставлену хлібобулочну продукцію в торгівлю і на ЗСУ.
“Брак обігових коштів не дозволяє підприємствам вчасно платити за сировину, енергоносії, зарплату. А ще потрібно придбати генератори, пальне. Вже мовчу про розвиток і модернізацію галузі, на що взагалі коштів немає”, — акцентує він.
За словами Юрія Дученка, зважаючи на проблеми галузі, є всі передумови для здорожчання хліба вже на 10%, а в наступні місяці — ще на 20%.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українські обмінники переписали курс долара: скіль...
25 вересня в українських обмінниках дола...
25.09.2024 11:54 464 0 Аналітика
Курс валют на 26 вересня: що відбувається з доларо...
Нацбанк встановив офіційний курс валют н...
25.09.2024 23:51 231 0 Аналітика
Що станеться з курсом долара у жовтні: банкір розк...
Ситуація на валютному ринку в жовтні ста...
26.09.2024 23:49 294 0 Аналітика
Ціни на картоплю в Україні б'ють всі рекорди: скіл...
Ціни на картоплю в Україні продовжують с...
27.09.2024 14:35 994 0 Аналітика
Обмінники переписують курс: що чекає на українців ...
В обмінниках України очікується відчутна...
28.09.2024 00:07 267 0 Аналітика
Курс долара в Україні на 29 вересня: як зміниться ...
Курс долара в Україні в неділю, 29 верес...
29.09.2024 10:36 265 0 Аналітика