1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Ринок боєприпасів: Чи зможе Україна конкурувати з Росією?

45

Деякі союзники України забезпечують її боєприпасами з тих самих резервів, які використовують росіяни для покупок.

Як повідомляє УНІАН, Росія обходить західні країни у покупках боєприпасів на світових ринках, і затримки у платежах до виробників зброї можуть призвести до того, що мільйони боєприпасів будуть відправлені до Москви, а не до Києва.

“Існують країни, які постачають Україні зброю з тих самих резервів, з яких купують росіяни… Якщо у вас є готівка для швидкої передоплати, ви переб’єте росіян, і товар потрапить до України. Якщо у вас немає готівки, то іноді вони йдуть до росіян”, - зазначив урядовий представник Чехії з питань відновлення України Томаш Копечний.

Раніше чеський виробник зброї Czechoslovak Group повідомив, що через підвищення цін і низьку якість половина отриманих снарядів не може бути відправлена на українські поля боїв так швидко, як було заплановано, оскільки вони потребують додаткової обробки.

Міхал Стрнад, власник і голова CSG, повідомив Financial Times, що портфелі замовлень європейських виробників боєприпасів заповнені на найближчі вісім років, в залежності від типу деталей.

Війна в Україні спричинила різке зростання цін на обмежену кількість снарядів, доступних для покупки поза країнами НАТО, оскільки в Європі немає вільних боєприпасів і виробничих потужностей, вказує FT.

“Виробничі потужності існують. Але не в Європі”, - сказав Копечний. “Ми конкуруємо [з Росією] за декілька мільйонів боєприпасів… Все, що нам для цього потрібно, - це достатні фінанси”.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber