1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Курс долара: економісти зробили прогноз на 2023 рік

246
Аналітика Україна

Гривня наступного року може зміцнитися, а курс долара впаде нижче за 40.

Курс долара: економісти зробили прогноз на 2023 рік

Отже, зараз скуповувати долари не варто, адже вони будуть дешевшими, ніж тепер. Такої думки дотримується частина аналітиків фінансового ринку, пише TODAY.UA.

У той же час, інша частина переконана, що гривня й надалі дешевшатиме. Адже Нацбанку, незважаючи на потужні доларові інтервенції на валютному ринку,
не вдається утримати національну валюту від знецінення.

Зокрема, економіст Олег Пензін упевнений, що зараз немає жодних підстав для зростання курсу долара. Завдяки експорту сільськогосподарської продукції в Україні зараз вистачає валютної готівки, і це дає підстави для подальшого зміцнення гривні.

"Потрясінь на ринку не очікується, а у разі продовження "зернової угоди" ще на рік гривня зміцниться і може навіть наблизитись ближче до офіційного курсу", - каже Пензін.

Його думку поділяє керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращий. Він вважає, що долар наступного року може виявитися значно дешевшим за те, що закладено до бюджету-2023.

Влада традиційно закладає до бюджету найбільш песимістичний прогноз, каже аналітик. А отже, реальний курс долара може навіть бути нижчим за 40 гривень.

Водночас чимало аналітиків налаштовані не так оптимістично щодо курсу долара та зміцнення гривні. Адже, незважаючи на відчайдушні спроби Нацбанку утримати гривню від падіння, вона все ж таки сповзає вниз. Для підтримки національної валюти НБУ з початку року продав на валютному ринку вже 20,2 млрд доларів. Це при тому, що на 1 січня 2022 року валютний резерв Нацбанку складав 30,94 млрд. доларів.

Такою статистикою поділився у Facebook голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

Таким чином, скорочення валютного резерву держави за 10 місяців цього року могло перевищити 65%. Однак завдяки валютним надходженням в Україну від закордонних партнерів вдалося цю прірву в 65% скоротити до 18,4%. Адже валюта, що надійшла з-за кордону, також поповнює резерв Нацбанку. Завдяки цьому станом на 1 листопада 2022 р. валютний резерв НБУ становить 25,4 млрд. доларів.

За такого стрімкого скорочення золотовалютних резервів країни Нацбанку не залишатиметься в результаті більше нічого, як далі послаблюватиме гривню. Таким чином, девальвація гривні та зростання курсу долара є неминучими, кажуть експерти.
Єдине, що може стабілізувати курс гривні та утримати її над безоднею – швидке закінчення війни з позитивним для України результатом. Тоді в країну мають ринути щедрі інвестиції, і це призведе до насичення ринку валютою, а отже, і зможе зміцнити гривню

Нагадаємо, Лунають сирени по всій Україні: оголошено загрозу ракетних ударів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber