Пізніше одруження, більша кількість роботи й намагання бути кращими батьками призводять до занепаду чоловічої дружби.
Про це йдеться у статті The Economist, повідомили Тексти.
Чи справді самотні чоловіки доводять до сказу американських жінок? Нещодавні дослідження показують, що це правда. І що чоловіки у США і справді дедалі частіше не мають друзів.
У комедійному скетчі на Saturday Night Live молода жінка, втомлена, що її хлопець не може нікому, крім неї, відкритися – бере його за руку й веде до "парку чоловіків" (змальованого на кшталт майданчика для вигулу собак), де він сором'язливо пробує подружитись з іншими чоловіками.
Багатьох обурило порівняння чоловіків із домашніми тваринами – але скетч став вірусним. Можете подивитися його, навіть якщо не розумієте англійської, там майже все ясно:
Один із топових коментарів під відео на YouTube звучить, якщо скорочено, так: "Ми з жінкою спершу разом сміялись - а потім я просльозився"
Люди в багатих країнах працюють дедалі більше, одружуються дедалі пізніше й намагаються проводити більше часу з дітьми. Й дослідження показують, що побічним наслідком цього є зростання почуття самотності, й особливо серед чоловіків.
Крім того, дослідження університету Пенсильванії виявило прямий зв'язок між збільшенням використання соцмереж та самотністю. Що більше часу ми з френдами онлайн, то менше часу ми офлайн, у справжній дружбі.
І, можливо, найсерйознішою серед багатих країн ця проблема є у США. Велике міжнародне дослідження виявило, що люди в більш індивідуалістичних країнах (а США, за багатьма оцінками, має тут найвищі показники) повідомляють про більшу самотність.
Також у США – один із найвищих рівнів розлучень. Ймовірно, це пов'язано.
Крім того, американці частіше переїжджають родинами, втрачаючи соціальні зв'язки поза сім'єю.
Свіже дослідження, опубліковане в 2021 році Survey Centre on American Life, виявило, що за останні три десятиліття у США значно занепали "групи друзів", і знову ж, особливо серед чоловічої статі. Так, якщо в 1990 році 55% американських чоловіків повідомили дослідникам, що мають принаймні шістьох особистих друзів, то нині таких лише 27%. При цьому 15% чоловіків не мають жодного друга – це вп'ятеро вищий показник, ніж у 1990 році.
Ті, хто вивчають проблему, вважають, що причиною також є американська версія "чоловічності" (маскулінності). Американські хлопчики з дитинства навчаються (від батьків і ще більше від однолітків, peers), що "успішний чоловік" має певні якості, як-от стриманість, незалежність і змагальний характер – за рахунок інших людей.
Чоловіча дружба, коли вона є, в американській версії має бути стоїчною й без зовнішніх виявів прив'язаності, з єхидними коментарями та кпинами (snide comments and ribbing). Це обмежує, наприклад, теми, на які можна говорити, а також глибину розмов (приміром, не можна скаржитися по-справжньому, без самоіронії). Такі дружби легше занепадають. Крім того, з приходом інтернету вони замінюються на квазіспілкування онлайн, яке не задовольняє психологічних потреб.
І це має велику ціну.
Самогубств серед молодих чоловіків більше, ніж серед молодих жінок. Психотерапевти запевняють, що це не збіг: різниця починається саме в тому віці, коли багато хлопців-підлітків відходять від тісної дружби. В дитинстві хлопчики приблизно настільки ж відкриті, як і дівчата – однак із віком підлітки "потрапляють у гендерну гамівну сорочку" й визначають свою маскулінність передусім як протилежність до фемінінності. Вже до 15 років багато хлопців заявляють, що їм не потрібні друзі, й починають переживати, що тісна дружба зробить їх "дівчаткоподібними" (girly). Цікаво, що у США ця тенденція значно більш виражена серед білих, ніж серед темношкірих хлопців.
Дослідження пов'язують самотність із погіршенням здоров'я. Самотність робить багатьох чоловіків агресивними.
Чоловіча самотність, очевидно, впливає також і на жінок.
Дві третини розлучень у США ініціюють жінки – й багато з них скаржаться не на конкретні речі, а на загальну "емоційну некомпетентність" своїх чоловіків. У цих скаргах нема нічого нового, але дедалі частіше жінки відмовляються з таким миритися.
Читайте також:
- На деревах й під снігом: скляне чудо у закарпатських лісах. Людей тягне магнітом (ФОТО)
- На Закарпатті вводили аварійні відключення й відмінили одну з черг
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- Закарпатцям слід готуватися до відключень світла 27 листопада: обленерго оприлюднило новий графік
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українські обмінники переписали курс долара: скіль...
25 вересня в українських обмінниках дола...
25.09.2024 11:54 467 0 Аналітика
Курс валют на 26 вересня: що відбувається з доларо...
Нацбанк встановив офіційний курс валют н...
25.09.2024 23:51 232 0 Аналітика
Що станеться з курсом долара у жовтні: банкір розк...
Ситуація на валютному ринку в жовтні ста...
26.09.2024 23:49 295 0 Аналітика
Ціни на картоплю в Україні б'ють всі рекорди: скіл...
Ціни на картоплю в Україні продовжують с...
27.09.2024 14:35 996 0 Аналітика
Обмінники переписують курс: що чекає на українців ...
В обмінниках України очікується відчутна...
28.09.2024 00:07 268 0 Аналітика
Курс долара в Україні на 29 вересня: як зміниться ...
Курс долара в Україні в неділю, 29 верес...
29.09.2024 10:36 265 0 Аналітика