1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Доларова гойдалка в Україні: чому курс розвернеться та скільки українці платитимуть за зелений, - Обозреватель

312
Аналітика Україна

На думку аналітиків валюта американська валюта може повернутися до позначки в 27 грн/$.

Доларова гойдалка в Україні: чому курс розвернеться та скільки українці платитимуть за зелений, - Обозреватель

В Україні курс долара після тижневого зростання знову розгорне свою траєкторію і буде плавно знижуватися.

Про те, як і чому буде змінюватися вартість долара найближчого тижня, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Долар подешевшає. І ось чому

Практично з початку травня курс долара в Україні плавно йшов вниз, опустившись нижче за психологічну позначку в 27 грн/$. З 16 червня почалася корекція – американська валюта виросла. Станом на 25 червня валюта продається за 27,3 грн/$. Цілком ймовірно, що траєкторія знову розгорнеться на 180 градусів, вважають опитані експерти.

Ось чому подорожчав долар:

  • НБУ зберіг розмір облікової ставки;
  • продавці скористалися ситуацією і спробували заробити на валюті;
  • на тлі заяви Федеральної резервної системи США з'явилися очікування про ревальвацію американської валюти;
  • частково відбулася корекція курсу після різкого зміцнення в травні.

Плавне зміцнення гривні очікується не тільки до кінця червня, а й протягом усього липня, розповідає OBOZREVATEL аналітикиня Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

"Падіння гривні – це тимчасове явище. До яких рівнів вона буде рости – складно сказати. Ми очікували побачити курс 27,0 грн/$, ми це вже бачили. Чи повернеться гривня до цього рівня, і наскільки довго вона буде там триматися – складно сказати. Але трендом першого півріччя було повільне зміцнення гривні, і цей прогноз збувся", – говорить вона.

Менш позитивний прогноз озвучує аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак. За його оцінками, курс долара до липня може опуститися до позначки 27,2 грн/$, проте водночас цілком можливий варіант незначної девальвації до 27,4 грн/$. Водночас євро, вважає експерт, буде коштувати в межах 32,6-32,98 грн.

Загалом більш ймовірний сценарій – зниження курсу долара в період з 28 червня до 2 липня, додає Орищак. За останній місяць НБУ регулярно виходить на ринок із продажем валюти, тим самим демонструючи граничний рівень котирувань і відсутність бажання накопичувати іноземну валюту. Можливо, в межах боротьби з інфляційним тиском, пізніше НБУ буде закуповувати золото на середньострокову і довгострокову перспективу в резерви країни.

"Додаткове просідання курсу долара, а також зростання гривні ми очікуємо на тлі майбутнього грошового потоку від агросектору в поточному році. Простежте динаміку, що 17 червня НБУ продавав валюту за курсом 27,21 грн, 22 червня за 27,41, а вже 24 червня продає за 27,55 грн", – говорить аналітик.

Водночас він вважає, що стабільний курс долара очікується до кінця року. Причин для різкого подорожчання курсу долара немає.

Вдалий час для української гривні: чому долар дешевшає

Влітку курс долара в Україні традиційно знижується. Причин для цього безліч. Головні з них:

  • знижуються витрати на імпорт енергоресурсів;

В опалювальний сезон Україна витрачає мільярди доларів на купівлю газу, це впливає і на вартість долара. У разі підвищення попиту зростає вартість.

  • зростають доходи аграріїв;

Цьогоріч також вплинула і ситуація на сировинних ринках: після кризи дорожчає все: від нафти до зерна. Це дозволяє українським експортерам заробляти більше валюти. Після цього вони продають долари в Україні, що сприяє зміцненню гривні.

Загалом зміцнення гривні традиційно триває до осені. Чи повториться така тенденція і в 2021 році, покаже час.

Нагадаємо: Всі мобільні телефони в Україні хочуть занести до єдиного реєстру: що це означатиме для власників ґаджетів, - Today

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber