1. Новини Закарпаття
  2. >

Дослідення ВВС: чому коронавірус йде вгору?

01.08.2020 13:48 Аналітика

Якщо на початку липня в Україні на день фіксували по 600-800 нових випадків COVID-19, то наприкінці місяця ці цифри становлять 1000 і більше.

Якщо на початку липня в Україні на день фіксували по 600-800 нових випадків COVID-19, то наприкінці місяця ці цифри становлять 1000 і більше.

Чому коронавірус йде вгору і що буде далі, розповідає ВВС News Україна.

Скільки хворих?

Цього тижня був черговий пік - 1197 випадків на добу.

Понад 1100 випадків ми вже мали наприкінці червня, але після цього кількість нових хворих знову скотилася вниз - до 800 чи навіть 500 нових хворих на добу.

Коронавірус в Україні то відступає, то знову набирає обертів.

На кінець липня в Україні зафіксували вже майже 70 тисяч випадків COVID-19 (з них понад 2,5 тисячі виявили лише за один останній тиждень липня).

При цьому в середньому в Україні виявляють близько 35% хворих, розповідав в інтерв'ю ВВС News Україна головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Це означає, що понад 200 тисяч українців могли захворіти на коронавірусну хворобу.

Найбільше хворих на 100 тис. населення цього тижня зареєстрували у Чернівецькій, Рівненській та Закарпатській областях.

Одночасно з черговим піком кількості нових випадків COVID-19, в Україні зросла і кількість госпіталізацій, кажуть у МОЗ.

Причини чиновники вбачають у легковажній поведінці українців.

Які б заходи не вживав уряд, вони не матимуть ефекту, якщо люди ігноруватимуть рекомендації МОЗ, заявив нещодавно на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Йдеться про маски у громадських місцях, соціальну дистанцію та використання антисептиків.

Щодо ситуації на заході України, особливо в селах, Максим Степанов нарікає на богослужіння: люди збираються у храмах і там інфікуються. За його словами, такі результати показали епідеміологічні розслідування.

Також поширенню хвороби сприяють поїздки в громадському транспорті та подорожі українців на відпочинок.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко не виключає, що Україна може стати другою Італією, якщо українці і далі не будуть дотримуватися карантину. Однак новий великий спалах, на його думку, варто чекати вже після літа, коли з'являться інші грипоподібні захворювання.

Восени до коронавірусу додасться ще грип, риновірусна інфекція, і тоді ситуація буде гіршою, прогнозує і Андрій Александрін, голова національної експертної групи з інфекційного контролю.

Він критикує і дії влади, які вважає недостатніми, і дії українців, які не дотримуються карантину.

"Чому нас так трясе - то більше тисячі, то менше? Бо в Україні не застосовують жодні кроки з запровадження заходів інфекційної безпеки. Ми нічого не робимо: пропустили літо, початок карантину. Не створили жодних умов - транспорт переповнений, люди не носять маски. А як їх можна носити у спеку? У транспорті не працюють кондиціонери", - говорить експерт.

Люди не вірять владі і не будуть дотримуватися карантину, вважає Андрій Александрін. Експерт вважає, що друга хвиля коронавірусу в Україні ще попереду і прогнозує її з листопада.

За 4 місяці в Україні поліція склала майже 20 тис. адмінпротоколів за порушення карантину. Правоохоронці вже зібрали штрафів на 7,7 млн грн.

В Україні зараз діє режим адаптивного карантину, який поки що продовжили до 31 серпня.

Читайте на ГК:“Трішечки, напевно, доведеться відкоригувати”: у Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію
Читайте на ГК:Гороскоп на 14 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вже скоро:  названо місяць, коли проведуть повторний медогляд “обмежено придатних”
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська