1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський визначається з новою людиною у кріслі прем'єра

26.02.2020 17:11 Аналітика

Після публікації останньої соціології, активізувалися розмови про те, що Володимир Зеленський обирає нового прем'єра.

Після публікації останньої соціології, активізувалися розмови про те, що Володимир Зеленський обирає нового прем'єра.

Справа в тому, що популярність нової команди падає. Причому одним з головних генераторів негативу став Кабмін Олексія Гончарука, інформує UAТелеграф.

І прем'єр, і його уряд через низку скандалів і нульову ефективність мають приблизно рівний антирейтинг - 63 і 64% відповідно. І швидше за все це і є основний фактор, чому популярність самого Зе за півроку впала з 80 до 50 відсотків (а за даними деяких агентств - і нижче).

З таким іміджевим баластом партії Зеленського буде складно виграти вибори на місцях.

Крім того, надходить все більше інформації, що Гончарук банально не може керувати вертикаллю влади, не маючи на те належних навичок і досвіду. Відповідно, вже прийняті рішення не виконуються, що веде до дезорганізації роботи держапарату.

На цьому тлі і пішли активні чутки про те, що у президента вже проводять оглядини кандидатур нового прем'єра, про що повідомляють багато джерел.

В останні дні в якості найбільш ймовірної кандидатури часто згадується Сергій Тігіпко. Колишній віце-прем'єр часів Януковича. За іншими даними, йому пропонують не пост прем'єра, а посаду віце-прем'єра з економіки.

Крім того, називалися й інші кандидати на посаду глави уряду.

1. Сергій Тігіпко

Ця кандидатура розглядається Зеленським при активному лобіюванні голови ВП Андрія Єрмака. А сьогодні інформацію про зустріч з Тігіпком офіційно підтвердив і сам президент.

2. Валерій Хорошковський

Хорошковський - відома в українській політиці людина. В першому уряді Януковича він обіймав посаду міністра економіки та євроінтеграції. Пізніше, при Ющенко зробив серйозну кар'єру: працював в РНБО, а потім став головою митниці і потім - першим заступником голови СБУ.

3. Арсен Аваков

Аваков став міністром внутрішніх справ на хвилі Майдану і з тих пір непорушно обіймав цю посаду.

В його пасиві - фактичний розвал роботи поліції в ході численних реформ та люстрацій, погіршення криміногенної ситуації.

4. Юрій Вітренко

Виконавчий директор "Нафтогазу" - людина в політиці досить нова. Його розглядали на прем'єрське крісло ще влітку.

5. Юлія Ковалів

Політичний функціонер часів Порошенко з обойми екс-глави АП Бориса Ложкіна. У вересні вона стала заступником голови ВП Андрія Богдана.

Юлія Ковалів раніше працювала в "Українському медіа холдингу", що належить збіглому олігарху Сергію Курченко.

6. Олег Дубина

Глава "Нафтогазу" з 2007 по 2010 роки.

Дубина - ще один виходець з Дніпропетровської області. Металург. Віце-прем'єр в уряді Кінаха при президентові Леоніду Кучмі. Згодом - його радник, входив в РНБО.

Його кандидатура періодично обговорюється. Причому, як говорять, його лобіює олігарх Віктор Пінчук.

Висновки

Як бачимо, за всіма ними у Зеленського є як аргументи за, так і проти. Причому нерідко вони переплітаються. Серед цих кандидатур є сильні політики, які розуміють, як працює держапарат. Але є загроза, що ставши прем'єром ці "сильні політики" почнуть перетягувати на себе всю владу в країні, вступивши в конфлікт з президентом, ще більш дезорганізувавши управління державою (як це було колись за президента Ющенка і прем'єра Тимошенко).

А слабкі і залежні претенденти нічим від Гончарука не відрізняються.

В ідеалі на посаді прем'єра Зеленському потрібна людина формату Азарова при Януковичі - професійний управлінець без самостійних політичних амбіцій. Але ось де такого взяти - поки незрозуміло.

Нагадаємо, Андрій Макаревич в інтерв`ю журналістам: Зеленський - не злодюга, не брехун і не жлоб

Читайте на ГК:Над Чорним морем ЗСУ ліквідували ворожу ракету - окупант цілив по Одещині
Читайте на ГК:Зеленський назвав питання щодо дозволів на переміщення військовозобов'язаних "дрібною" помилкою
Читайте на ГК:Офіційно: скасовано порядок щодо дозволів на пересування військовозобов’язаних
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська