1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Фейки в мережі: журналісти розповіли про "Фабрику інтернет-тролів" у Вроцлаві

140

Розслідування репортера Катажина Прушкевич.

Фейки в мережі: журналісти розповіли про "Фабрику інтернет-тролів" у Вроцлаві

Соцмережі опиняються під дедалі більшим тиском фейкових акаунтів. Facebook заявив, що за перші три місяці 2019 року він заблокував 2,2 мільярда фальшивих акаунтів, але Європейська комісія цього тижня заявила, що існує невідповідність у цих твердженнях, повідомило theguardian.

Репортер під прикриттям Катажина Прушкевич цього року провела шість місяців, працюючи в компанії Cat@Net, яка позиціонує себе як «ePR-агентство, до складу якого входять фахівці, які створюють позитивний імідж компаній, приватних осіб і державних установ — в основному в соціальних мережах».

Одним з обов’язків Прушкевич було управління анонімними акаунтами за інструкцією для просування контенту, створеного TVP, державним мовником

Польщі, який широко критикують за крайню упередженість і пропаганду ненависті щодо меншин.

Іншим бенефіціаром впливу Cat@Net був недавно обраний член польського парламенту від лівої партії Союз демократичних лівих сил. Ліві акаунти Cat@Net просували кандидатуру політика в Європарламент на виборах, що відбулися у травні цього року, і щонайменше 90 різних акаунтів поширювали його повідомлення в соціальних мережах і відповідали на них.

Вважається, що більшість співробітників Cat@Net є інвалідами, що дозволяє компанії отримувати значні державні субсидії з Польського національного фонду реабілітації інвалідів. За даними Фундації репортерів, з листопада 2015 року компанія отримала від фонду близько 1,5 млн злотих (майже 10 млн грн — ред.).

«Багато хто з них дійсно хороші люди — вони співчутливі, вони займаються благодійністю і громадською діяльністю у вільний час, але їхня інвалідність означає, що їхні можливості працевлаштування обмежені. Для них це була просто робота і все», — говорить Прушкевич.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber