1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чому плани на карпатському гірськолижному курорті в Україні гнівають активістів, - Аль-джазіра

07.10.2019 22:50 Аналітика ВАЖЛИВО

У Свидовці - недоторканій зоні Карпатських гір в Україні, 60 кілометрів на північ від румунського кордону, плани будівництва найбільшого гірськолижного курорту країни викликали невдоволення між групами екологів та місцевою адміністрацією. – пише Аль-Джазіра.

Поточні плани гірськолижного курорту у Свидовці - про які вперше було оголошено у 2017 році - передбачають будівництво близько 60 готелів та 400 котеджів для розміщення до 22 000 туристів на день.

Хоч ділянка землі, що охоплюється майбутнім курортом, майже повністю порожня від інфраструктури, від цього можуть постраждати три села в Тячівському та Рахівському районах.

Голова Закарпатської Обласної державної адміністрації Ігор Бондаренко сказав, що проект на гірськолижному курорті Свидовець був "в принципі чудовим проектом", який може "залучити інвестиції" та "принести більше можливостей для місцевих жителів, кращі дороги, більше дитячих садків".

У Лопухові, селі, що межує з масивом Свидовець, зросла опозиція під керівництвом Павлюк Валерія та двох інших членів місцевої ради. Вони порушили судову справу проти місцевої адміністрації у жовтні 2017 року, аргументуючи це тим, що слухання щодо проектів проводилися не згідно законів.

Вони бояться, що вирубка декількох сотень гектарів лісів буде загрожувати зникненню унікальних видів рослин та тварин, які занесені до Червоної Книги України, і звинувачують проект у порушенні кількох міжнародних угод про охорону лісу – а саме незаконній вирубці лісу.

Лукаш Страуман, виконавчий директор фонду Бруно Мансер, вважає, що вода є найважливішим питанням, оскільки проект може призвести до зменшення водопостачання в регіоні, тоді як відходи з курорту можуть забруднити місцеву річку Тису.

Павлюк та інші активісти переконані, що Ігор Коломойський, один із найбагатших людей в Україні, підтримує плани щодо будівництва гірськолижного курорту. Згідно з офіційними документами, він також є одним з тих хто отримав вигоду з будівництва гірськолижного курорту в Буковелі, який наразі є найбільшим у світі.

Незважаючи на питання щодо потенційного впливу курорту на навколишнє середовище, багато місцевих жителів все ще підтримують цю ідею, вважаючи це перспективою для економічного піднесення регіону.

"Це буде добре для села, я думаю," - сказав Андрій, шкільний вчитель в одному з сіл. "Люди перестануть виїжджати. Тут нічого робити, тому люди йдуть".

Цей регіон, близький до польського, словацького, угорського та румунського кордонів, Закарпаття страждає від втечі українських робітників, які шукають кращого життя та заробітку за кордоном.

Нагадаємо, Ужгород заполонила реклама наркотиків на фасадах будинків.

Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у вогняну паску: відомі деталі рятувальної місії (ФОТО)
Читайте на ГК:Залишилися без даху над головою: масштабна пожежа охопила дах будинку закарпатців (ФОТО)
Читайте на ГК:"Спалилися на гарячому": на Закарпатті під приціл правоохоронців потрапили двоє злочинців (ФОТО)