1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені змоделювали наслідки ядерної війни РФ і США

16.08.2019 23:04 Аналітика

Масове застосування ядерної зброї занурить планету в ядерну зиму як мінімум на десять років.

Масове застосування ядерної зброї занурить планету в ядерну зиму як мінімум на десять років.

Ядерна війна між Росією і США загрожує планеті десятирічною ядерною зимою. До таких висновків прийшли вчені Ратґерського університету, Національного центру атмосферних досліджень США і Університету Колорадо. Їхню публікацію в Journal of Geophysical Research наводить Daily Mail.

Зокрема, фахівці з'ясували, що ядерні вибухи спричинять за собою масові пожежі і масштабні викиди сажі в атмосферу (близько 147 мільйонів тонн). Сажа, своєю чергою, збереться в хмари і обмежить доступ сонячного світла, що може призвести до падіння середньої температури на дев'ять градусів за Цельсієм. 

"Вітри в стратосфері змусили б ці сажові аерозолі оточити всю земну кулю протягом декількох тижнів, занурюючи Землю в тривалу ядерну зиму", - йдеться в дослідженні.

Згідно з прогнозами, для того, щоб завіса сажі розвіялася, буде потрібно близько семи років, ще три роки - на те, щоб відновився нормальний рівень світла. Крім того прогнозується, що ядерна війна здатна спричинити мусони і сильні коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що помітно вплине на клімат. 

"Повномасштабна ядерна атака стане самогубством для країни, яка зважиться її провести", - зазначено в статті.

Стверджується, що застосування ядерної зброї Росією і США матиме катастрофічні наслідки для всього світу. Фахівці підкреслили, що політики мають бути в курсі можливого варіанту розвитку подій і враховувати цю інформацію при прийнятті рішень.

"У кінцевому рахунку необхідним є скорочення ядерних арсеналів і роззброєння всіх ядерних сторін", - вважають вчені. 

Згідно з висновками авторів дослідження, їхні результати в цілому підтверджують прогнози ранішіх кліматичних моделей атмосфери, у яких розглядався можливий вплив ядерної війни на клімат. 

Читайте на ГК:Єврорада оприлюднила рішення щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС
Читайте на ГК:Фахівці розповіли, чи вплине на хід війни “тиха мобілізація” в РФ?
Читайте на ГК:У Держдумі РФ закликали вдарити по посольству США у Києві