1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховний Суд відхилив позов проти Зеленського щодо розпуску Верховної Ради - DW

27.05.2019 21:00 Аналітика

Судді Верховного суду відмовилися відкрити провадження щодо незаконності припинення повноважень Верховної Ради з боку Володимира Зеленського.

Судді Верховного суду відмовилися відкрити провадження щодо незаконності припинення повноважень Верховної Ради з боку Володимира Зеленського.

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до українського президента Володимира Зеленського про визнання протиправним і недійсним його указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів. Про це йдеться у тексті рішення Верховного Суду, що було оприлюднено на Facebook-сторінці суду у понеділок, 27 травня.

Своє рішення судді пояснили тим, що перевірка на відповідність конституції всіх без винятку правових актів парламенту і президента належить до повноважень конституційного суду.

"Конституційний процес дострокового припинення повноважень ВРУ та участь у цьому процесі президента України не є формою реалізації його управлінських функцій і не може підпадати під контроль суду адміністративної юрисдикції", - йдеться у оприлюдненому документі.

У суді повідомили, що це рішення може бути оскаржене у Великій Палаті Верховного Суду протягом п'ятнадцяти днів з дня його ухвалення.

Також у рішенні суду зазначається, що позивач обґрунтував свої вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради України порушує його права як виборця, що зацікавлений у безперервній і стабільній роботі парламенту, а призначення позачергових виборів порушує його виборчі права і перешкоджає "його планам на відпочинок влітку" та участі у виборах народних депутатів, "як і планувалося, восени".

Джерело: DW.

Нагадаємо, що відбувається з гривнею і яким буде курс влітку.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...