1. Новини Закарпаття
  2. >

Washington Post: чому Зеленський може програти у другому турі

03.04.2019 13:52 Аналітика

"Надзвичайно важке завдання"

Washington Post пише про те, що головним наслідком першого туру президентських виборів в Україні стало "відновлення етнічних електоральних відмінностей", які спричинили "розділення" країни та призвели до анексії Криму конфлікту на Донбасі.

Видання нагадує, що етнічне та регіональне голосування стало головним фактором в українській політиці після здобуття незалежності 1991 року.

Схід і південь традиційно голосували за проросійських кандидатів, а захід - за проєвропейських. Здавалося, що 2014 року Порошенку вдалося зламати цю традицію. Чинний президент переміг майже в усіх регіонах.

Втім, веде далі Washington Post, результати першого туру цьогорічних виборів свідчать про те, що не так сталося, як гадалося. Схід та південь з великим відривом підтримали Зеленського - "очевидно, найбільш проросійського з головних кандидатів".

Шоумен відкрито виступав проти заборони на в'їзд для російських артистів і проти заборони російських фільмів і серіалів. До минулого року Зеленський виступав виключно російською і визнавав, що Крим залишиться російським, поки при владі залишається Путін.

В разі перемоги, вважає видання, перед Зеленським постане "надзвичайно важке завдання", адже його російськомовні прихильники хочуть миру з Росією всупереч бажанням україномовних опонентів.

Водночас видання не вважає, що перемога коміку гарантована.

"Сумна реальність полягає в тому, що Україна насправді складається з двох націй, які потрапили в пастку всередині країни, та межує з панівною силою в регіоні, яка дуже сильно прагне того, щоб одна з цих націй домінувала", - пише Washington Post та пророкує, що незалежно від того, хто виграє президентські перегони, його "неймовірно важким завданням буде об'єднання по суті роздробленої країни".

"Пріоритети" Зеленського

Foreign Affairs пише про те, що Зеленський та його команда працюють над "100-денним планом". Зокрема, допомагають шоумену два колишніх українських міністра - Олександр Данилюк і Айварас Абромавічус.

"Першим пріоритетом буде розв'язання проблеми корупції. Він почне з прибирання в судовій системі та відновлення незалежності антикорупційних інституцій", - каже Данилюк.

Екс-міністр додає, що співпраця з МВФ триватиме, адже вона є надзвичайно важливою через те, що вже цього року буде необхідно повертати кредити, які взяли за часів президентства Віктора Януковича.

Втім, веде далі Данилюк, перемога на президентських виборах сама по собі буде недостатньою для досягнення реальних результатів. Партія Зеленського "Слуга народу" також "мусить" виграти вибори до Верховної Ради в жовтні аби привести до влади "уряд реформаторів".

"Тоді, вважає Данилюк, Зеленський зможе виконати свій економічний порядок денний, який складається з розділення монополій, приватизації приблизно 3350 державних підприємств, дерегуляції промисловості, а також реформування ринку землі, трудового законодавства та податкового кодексу", - пише видання.

Однак, зауважує журнал, попри всю увагу до виборів президентських осінні вибори до парламенту "є ще більш важливими".

"Результат парламентських виборів, разом із президентськими, продемонструє, наскільки серйозним є прагнення України залишити в минулому систему, яка збагачує літи та доводить до злиднів решту", - пише Foreign Affairs.

Нагадаємо, що з'явилася реакція світових ЗМІ на вибори в Україні.

Читайте на ГК:Гороскоп на 15 квітня: що чекає на кожен знак зодіаку
Читайте на ГК:“Обмежено придатних” почнуть викликати на повторні медогляди: до чого готуватись чоловікам
Читайте на ГК:Заборона на в'їзд та штрафи: українці зіткнулися з проблемами у ЄС
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська