1. Новини Закарпаття
  2. >

Польща втрачає українських заробітчан

28.03.2019 23:32 Аналітика

Українські заробітчани почали масово виїжджати з Польщі.

Українські заробітчани почали масово виїжджати з Польщі.

Українці просто почали шукати більш вигідні умови праці та заробітку. Польща більш дружелюбна для українців стосовно мови та менталітету, але в тій же Німеччині можна заробляти набагато більше. Для багатьох українських заробітчан це вагома причина, щоб виїхати. Про це пише видання Тoday.

Відзначається, що в 2020 році ФРН полегшить працевлаштування кваліфікованих працівників з держав, що не входять до Євросоюзу. Закон про імміграцію працівників Бундестаг повинен прийняти в першій половині 2019 року, завдяки чому сподіваються зменшити нестачу робочої сили, на яку скаржаться німецькі підприємці.

В свою чергу польські експерти переконані, що їхня країна повинна «затримати» українських заробітчан, адже відтік рук може негативно позначитися на економіці. Скажімо, нове житло відразу підскочить в ціні, бо третина вартості будівництва припадає на оплату праці, а місцевим будівельникам потрібно платити більше, ніж українським “колегам».

“В першу чергу поїдуть найкращі фахівці”, — повідомив віце-голова Business Centre Club Збігнєв Журек.

Стало відомо, що Польщу можуть залишити до 59% українських заробітчан.

“Це велика загроза для польської економіки. Через два-три місяці нестача кадрів може вирости з 165 тисяч до півмільйона людей”, — заявив Томаш Инглот, глава агентства працевлаштування Personel Service, яке займається рекрутингом українських заробітчан.

Нагадаємо, що заробітчани переказали в Україну рекордну суму грошей.

Читайте на ГК:В Україні активізувалися шахраї, що прикриваються символікою "ПриватБанку"
Читайте на ГК:В Одесі через потужні зливи затопило автомобілі та повалило дерева (ФОТО)
Читайте на ГК:Нова "Холостячка" вразила знімком в купальнику (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...