1. Новини Закарпаття
  2. >

Суд щодо Супрун: суперечки про паспорти і протест - ВВС

12.02.2019 21:02 Аналітика

У понеділок Мін'юст оскаржував заборону Уляні Супрун працювати на посаді в.о. міністра здоров'я.

У понеділок Мін'юст оскаржував заборону Уляні Супрун працювати на посаді в.о. міністра здоров'я.

Минулого тижня Окружний адмінсуд Києва ухвалив таку заборону у рамках позову від депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука,  пише ВВС.

Суддя, вислухавши пана Мосійчука, Уляну Супрун та її адвокатів, відправився у нарадчу кімнату. Проте зазначив, що, можливо, рішення оголосить вже у вівторок, 12 лютого.

Таким чином, Уляні Супрун все ще заборонено виконувати обов'язки міністра.

Під судом була акція на підтримку пані Супрун, де зібралися кілька сотень її прихильників. Учасники кричали "ганьба" пану Мосійчуку і тримали плакати "ЯпідтримуюСупрун".

У суді кілька годин тривали суперечки про те, чи може хтось, крім Уляни Супрун, виконувати її обов'язки, а також дискусії щодо кількості паспортів чиновниці.

Ігор Мосійчук заявив, що в нього є докази того, що протягом останніх двох років Уляна Супрун їздила не за паспортом України. Політик зазначив, що адвокат пані Супрун не заперечував протягом судового засідання, що у неї два громадянства. Адвокат на це заявив: "Заперечував".

Також депутат Мосійчук ставив у залі суду питання, чому Уляну Супрун досі не призначили міністром, чому хтось з її заступників не може виконувати її обов'язки замість неї. Мосійчук просив суд не скасовувати заборону про роботу пані Супрун, начебто це стимулює владу швидше призначити міністра охорони здоров'я.

Захист пані Супрун наголошував на тому, що вона позбавлена можливості передати свої повноваження комусь з заступників, інакше їй загрожує відкриття кримінальної справи. Супрун має громадянство України, підкреслив адвокат, але при цьому не уточнив, чи справді вона має друге громадянство.

"Прошу одне - дайте мені можливість підписувати документи, працювати... Розблокуйте мою роботу", - звернулася до суду чиновниця. Вона запевнила, що має громадянство України і перетинає кордон з українським паспортом.

Міністр юстиції Павло Петренко приїхав на суд, де підтримав пані Супрун, заявивши, щорішення уряду про її призначення є законним, вона чітко виконувала свої повноваження і жодних порушень Конституції чи законів не було.

"Суддя отримав більше ніж достатньо аргументів від уряду і від Уляни Супрун про абсурдність свого рішення... Уляна Супрун є очільницею міністерства охорони здоров'я, це доконаний факт", - заявив після засідання суду пан Петренко.

Радикали проти Супрун

Окружний адмінсуд міста Києва заборонив пані Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я 5 лютого після позову депутата від "Радикальної партії" Ігора Мосійчука.

"Уляна Супрун не має компетенції обіймати посаду Міністра охорони здоров'я: не має ні українського громадянства, ні належної освіти, ні належних навичок", - заявив депутат Мосійчук.

Розгляд цього позову по суті має відбутися 15 лютого.

Пані Супрун назвала це "черговою атакою на трансформацію системи охорони здоров'я. Дуже небезпечною атакою на всі зміни, які наша команда втілила за останній час".

У зв'язку з рішенням суду Кабмін і МОЗ заявили, що медична реформа і закупівля ліків під загрозою.

Як розповіла у коментарі ВВС News Україна заступниця Уляни Супрун Ольга Стефанишина, через це рішення суду роботу МОЗ паралізовано.

"Немає жодної людини, яка може підписувати документи, накази. На складах лежать ліки, які не можуть бути відправлені у регіони", - зазначила пані Стефанишина, назвавши таке рішення суду цькуванням МОЗ.

"Мочити манту, а не Супрун"

Відсторонення Уляни Супрун тиждень активно обговорюють у соціальних мережах. Багато хто говорить про підтримку пані Супрун, у соцмережах набуває популярності хештег #ПідтримуюУлянуСупрун.

Підтримали Уляну Супрун прем'єр Володимир Грйосман, президент Петро Порошенко, перший віце-спікер Ірина Геращенко, посольства Британії і Швейцарії.

У коментарі BBC News Україна Міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко заявив, що впродовж останніх двох років Уляна Супрун започаткувала низку реформ, які вже призвели до глобальних якісних змін в системі охорони здоров'я.

Уляна Супрун понад два роки є виконувачкою обов'язків міністра охорони здоров'я, на цю посаду її назначив уряд, тоді, як міністра має обирати парламент.

Уляна Супрун отримала українське громадянство у липні 2015 року.

Коли суд ухвалював рішення про заборону пані Супрун працювати, у суді заявили, що врахували доводи Ігоря Мосійчука про те, що Уляна Супрун, крім українського громадянства, "досі перебуває в іноземному громадянстві (громадянство США)".

Нагадаємо, що Супрун порадила, як знизити рівень холестерину.

Читайте на ГК:З'явилися фото з місця стрілянини військових у поїзді (ФОТО)
Читайте на ГК:В Україні нарахували тисячі мільйонерів
Читайте на ГК:У Дніпрі померла породілля, у якої підтвердили коронавірус
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...